reklama

HTC One – slepovačka bez šroubku na povrchu

HTC One – slepovačka bez šroubku na povrchu
2013-03-29T07:06:43+01:00
• 29. 3. 2013

Výrobci se musí snažit najít takový design, který bude možné vyrobit v přiměřené cenové hladině. Mnohdy se sáhne po konstrukci, která do sebe zapadá a většinou vše zaklapne. U lepších zařízení můžeme nalézt šroubky, za které se někteří výrobci nestydí a nechávají je na viditelných místech pro důkaz pevné konstrukce. HTC u top modelu One sáhlo sice po hliníku pro lehkost a pevnost, ale na celém těle nenajdeme ani jeden šroubek nebo zdířku.

No6NcTy3P1xTO64i

To nasvědčuje jen tomu, že se jedná o slepený mobil, který vypadá velmi elegantně a pevně. Bohužel lepidlo nemusí v mnohých vzbuzovat pocit důvěry. Samozřejmě se vám nerozpadne jen tak v rukou. Web iFixit si vzal HTC One pod lupu a pustil se do rozebírání. Pro rozlousknutí potřebovali horkovzdušnou pistoli, kterou nahřáli přední stranu s displejem a následně vyloupli veškeré vnitřnosti.

Uvnitř se již nacházejí šroubky, ale ostatně se nejedná o neobvyklou konstrukci u tohoto výrobce. iFixit se nezabývá jen kucháním a objevováním vnitřní architektury mobilu. Veškeré informace využívají pro tvorbu návodů pro opravu mobilů, jež využívají i uživatelé, kteří se nebojí vyměnit nějakou poškozenou součástku v domácích podmínkách. Web zde stanovuje index značící složitost opravy. Bohužel skóre je 1 z 10, což znamená, že oprava je velmi náročná až nemožná. Například baterii není jednoduché vyměnit. Je napevno připájená k základní desce, což bude zatěžovat její nahrazení.

Zdroje: ifixit.com, engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim