reklama

Google rozpozná tvář v přehrávaném filmu na tabletu s Androidem

Google rozpozná tvář v přehrávaném filmu na tabletu s Androidem
2013-03-28T09:52:10+01:00
• 28. 3. 2013

Pokud na sociálních sítích zmíníme novinky týkající se rozšířeného obchodu Play, většinou se strhne hotová vřava nad tím, že musíme v naší zemi jen čekat na rozšířený obsah. Čas od času se objeví země, která se může pochlubit filmy nebo hudbou, ale tentokrát zde máme novinku, která nám bude asi ještě hodně dlouho odepírána.

Jack Black

Google rozšiřuje Knowledge Graph až do aplikací. Tentokrát se s ním setkají uživatelé androidích tabletů v některých zemích při sledování filmu. Pokud se uživatel dívá na nějaký hollywoodský film a nedokáže s určitostí říct, co je to za herce, Google mu to velice rád prozradí. Stačí pozastavit film a díky rozpoznávání tváře dojde k identifikaci. Následně se zobrazí informační karta ve stylu Google Now.

Ta prozradí o daném herci nebo herečce veškeré dostupné informace. Jedná se o celkem zajímavou novinku, ale Google jde ještě dál. Získáte dokonce informace o filmu anebo o skladbě, která je typická pro daný titul. Tato vylepšená funkce je k dipozici přímo v přehrávači Google Play Movies. Bohužel jak asi víte, tato novinka není určena pro naši zemi hlavně z toho důvodu, že u nás máme omezenou nabídku obchodu Play. Na druhou stranu můžeme sledovat rozšiřující se schopnosti vyhledávání systému od Googlu.

Zdroje: officialandroid.blogspot.cz, theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim