reklama

Google Play obchod zřejmě získá novou sekci

Google Play obchod zřejmě získá novou sekci
2013-03-16T10:00:40+01:00
• 16. 3. 2013

Tento rok v nadějích očekáváme, že se pohnou ledy a my si konečně budeme moci nakoupit kromě aplikací i hudbu nebo knihy. Právě kolem těchto sekcí se objevuje nejvíce indícií, ale máme tu samozřejmě i sekce filmy, časopisy a zařízení, na které si budeme muset počkat ještě déle. Webu AndroidPolice se podařilo získat informace o další nové kategorii, která by se tento rok mohla objevit.

Google-Play-Store-Logo

Jmenuje se Google Play News a důkazy o nové sekci se našly v samotném JavaScriptu (hledejte slovo News) obchodu. Prozatím se Google nijak nevyjádřil k těmto informacím, ale zdá se, že chce zamířit se svým podnikáním i mezi běžné noviny. Samotný kód odhaluje, že si budete moci zakoupit jedno vydání, anebo si rovnou pořídit předplatné. Sekce se bude lišit od časopisů, ale do jaké míry, to zatím nevíme.

To read Google Play News, you must have a supported Android phone or tablet

Chcete-li číst Google Play Zprávy, musíte mít podporovaný Android telefon nebo tablet

Další nápověda se skrývá v CSS kódu, který slouží pro stylování stránek. Zde je vidět, že Google Play News získají žlutou barvu. Bohužel se jedná jen o důkazy na webu Google Play a zatím se nepodařilo nic odhalit v APK balíčku obchodu pro Android. Rozhodně se dá tvrdit, že se s novou sekcí setkáme prvně a oficiálně na Google I/O 2013 (aspoň doufáme).

nexusae0_Swatches_thumb1

Je tu ovšem problém českého trhu. Zatím zde máme aplikace a pokud i nová sekce podlehne dosavadním trendům, tak by to mohlo znamenat, že nebude určena pro nás na delší dobu. Snad v tomto ohledu Google bude aktivnější a přinese letos do naší země více možností.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim