reklama

The Financial Times – Google připravuje chytré hodinky

The Financial Times – Google připravuje chytré hodinky
2013-03-22T07:08:48+01:00
• 22. 3. 2013
1

Pokud se dnes podíváme na trh s chytrými hodinkami, tak můžeme vidět jen několik modelů, které stojí za zmínku. Ještě nedávno se jednalo o neprozkoumaný trh, byť třeba současná společnost Sony má s tímto typem produktu velmi dobré zkušenosti. Již v době, kdy smartphony nebyly rozšířené, tak Sony Ericsson nabízel „smartwatch“, jenž komunikovali v přiměřené míře s mobilem přes Bluetooth. Nyní se zdá, že se jedná o nové bitevní pole, do kterého míří všichni významní hráči na trhu.

11471212-0b9d-4bc7-b2e0-2b117a13e68a

Zatím je Sony asi jedinou velkou firmou, ale nedávno došlo k potvrzení, že i Samsung připravuje vlastní řešení. Dokonce máme k dispozici i první snímky obrazovky z jeho chytrých hodinek. Další firmou je Apple, ale zde je důkazů ještě méně. Prozatím máme jen náznaky v patentech a v únicích z firmy. Analytici jen potvrzují, že tento rok se dočkáme minimálně představení. The Financial Times přišlo ale se zprávou, že dalším hráčem bude samotný Google, který se v současnosti postaral o dostatek rozruchu s chytrými brýlemi Google Glass. Ty letos zažijí svou premiéru v obchodech, ale zřejmě se dočkáme i zařízení pro zápěstí.

O jeho zájmu v tomto segmentu svědčí patent na hodinky, které mají dva displeje, ale víme, že to nemusí nutně neznamenat, že se něco bude vyrábět. The Financial Times doplňuje, že jejich zdroj obeznámený se situací v Googlu reportuje, že se na chytrých hodinkách pracuje. Mohlo by se předpokládat, že vývoj spadl na hlavu lidem z X Lab, kde se připravují všechny nové produkty, ale ve skutečnosti má být celý projekt v rukou lidí z týmu kolem Androidu.

original-2

Prozatím je těžké definovat, jestli se letos dočkáme nové expanze hodinek, ale rozhodně se jedná o lákadlo a nové bitevní pole. Ovšem je zde otázka, jestli zákazník vůbec bude potřebovat takové zařízení. Investici několika tisíc korun do smartphonu se dá pochopit a mnohdy omluvit, ale najdou si lidé finance na pořízení chytrých hodinek, které nebudou zrovna nejlevnější? To zatím nevíme a bude hodně záležet na dvou hlavních firmách, jak se celého projektu zhostí. Samozřejmě tím myslím Apple a Samsung.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Já doufám že jak Apple, tak Samsung a stejně i tak Google s něčím takovým vážně přijde. Mě se ta představa osobně velmi líbí. Dnešní věci nás moc svazují. Je na čase aby jejich použití bylo přirozenější

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat