reklama

Chrome Beta přináší kompresi dat

Chrome Beta přináší kompresi dat
2013-03-06T06:40:56+01:00
• 6. 3. 2013
5

V tomto týdnu se podařilo objevit, že Google začal experimentovat s kompresí dat pro webové prohlížeče. Jedná se obdobu podobné funkce, na které staví svůj úspěch Opera. Ačkoliv šlo pomocí návodu novinku aktivovat pro Chrome v Androidu, tak se se nejednalo o zrovna nejjednodušší postup. Vyžadovalo to připojení k PC a příkazový řádek. Nyní se komprese dostává do Chromu Beta, který je využíván pro testování nových funkcí.

spdy-proxy

Pokud si aktualizujete tuto verzi prohlížeče, tak novinku nenajdete ve standardním nastavení. Musíte do adresního řádku napsat „chrome://flags“ a následně dohledat položku „Enable Data Compression Proxy„. Po jejím aktivování budete vyzvání k restartu prohlížeče. Od této chvíle budete moci testovat kompresi dat při brouzdání na internetu.

Screenshot_2013-03-06-05-36-12

 

Prozatím se jedná jen o experiment, a tak se mohou vyskytnout problémy nebo nefunkčnost. Nyní začíná doba, po kterou Google bude kompresi skrze proxy servery vylepšovat a upravovat. Podle dostupných informací můžete tímto způsobem ušetřit až 50-60 % dat, což je výrazně nižší hodnota než u konkurence. Zatím není jednoznačně řečeno, že se nakonec tato funkce dostane do ostré verze Chromu pro Android, ale snad se tak stane. Otázkou je, jak dlouho bude trvat testování.

chrome-sync

Kromě této skryté zásadní novinky nová verze obsahuje automatické vyplňování formulářů a také synchronizaci hesel. Zatím se neví, jak rychlý je cyklus, než se veškeré změny dostanou přímo do ostré verze, ale máme se na co těšit. Navíc se konkurence bude muset více snažit, ale Opera již dokázala, že nespí na vavřínech. Včera totiž představila Operu Beta s WebKitem.

logo-app Chrome Beta Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Já v chrome žádnou takovou položku nemám :(

Přemysl Vaculík

VIP 6. 3. 2013, 10:40

Jaké zařízení a Android?

Nexus 7 16GB, Android 4.2.2

Přemysl Vaculík

VIP 6. 3. 2013, 10:51

Bohužel N7 není podporovaný pro tuto novinku.

Ok, díky moc :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim