reklama

BlackBerry hlásí zmrtvýchvstání – začíná se dařit

BlackBerry hlásí zmrtvýchvstání – začíná se dařit
2013-03-29T10:14:00+01:00
• 29. 3. 2013

Už nějakou dobu můžeme sledovat, že mobilní trh opouští jedna firma za druhou a na vrchol se derou nové společnosti. Mohu zmínit, že nás opustily firmy ST-Ericsson, Texas Instrument nebo se plánuje prodej mobilní divize Panasonic. Nejasná budoucnost byla i u firmy BlackBerry, která nedávno uvedla na trh svůj nejnovější model Z10.

blackberry-z10-q10-reveal-004

Zatím se ještě čeká na Q10, ale máme zde pozitivní zprávu. Ačkoliv se zatím čeká na rozjetí prodejů na plné obrátky, firmě se podařilo za první čtvrtletí (do 2. března) vydělat 94 miliónů dolarů. Zajisté si řeknete, že je to poněkud malé číslo, ale pokud uvedu, že minulý rok se jednalo o zápornou částku ve výši 125 miliónů dolarů. Takový výsledek stojí za pozornost.

V tomto období se začal prodávat i model Z10, u kterého je hlášeno, že se jej dodalo milión kusů. Thorsten Heins dodává, že 2/3 až 3/4 z tohoto objemu bylo prodáno. Musíme si uvědomit, že nový top model není ještě dostupný ve všech zemích, ale i tak můžeme polemizovat o úspěchu. Zřejmě dobré výsledky jsou spíše odrazem lepšího hospodaření, než mírou velkého úspěchu novinek pro tento rok. Musíme si počkat na čísla z dalšího období, jestli se potvrdí, že se BlackBerry vrací ke kladným číslům.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim