reklama

Aplikace Facebook se bude aktualizovat sama bez Play Storu Android

Aplikace Facebook se bude aktualizovat sama bez Play Storu [Android]
2013-03-17T09:30:44+01:00
• 17. 3. 2013
1

Za poslední dobu Facebook dost značně vylepšil aplikaci Messeneger, která dokonce získává v omezené míře VoIP funkce. Nyní se pozornost upírá k hlavní androidí aplikaci. Objevují se náznaky beta testování nového způsobu aktualizace, kde již nebudete vyzvání v obchodě Play ke stažení nové verze. V současnosti musíte každou novou verzi instalovat ručně, nebo můžete povolit automatické aktualizace.

facebook

Facebook na to chce jít trochu jinak a pouští se do testování nové funkcionality. Aplikace pro Android si stáhne sama nové soubory a pak vám nabídne instalaci. Nebudete tak muset jít vůbec do obchodu Play. Mnozí se zhrozili, že se jedná v podstatě o obcházení podmínek a pravidel Googlu. Tento styl stahování aktualizací není neobvyklý. Například hra The Simpsons: Tapped Out si stahuje nové balíčky automaticky při spuštění.

Jedná se o celkem pochopitelný krok, díky kterému budou moci rychleji vyvíjet samotnou aplikaci a reagovat na chyby nebo úpravy. Prozatím tato možnost není k dipozici u všech zařízení a jedná se jen o beta testování. Bohužel zde vznikají otázky nad tím, jestli by zrovna Facebook měl jít touto cestou aktualizací.

Facebook-update-2.2.1-g2-640x568

Nové verze mohou přinést takové úpravy, které by se nemusely líbit uživatelům. Navíc se tak ztrácí kontrola ze strany Googlu, jelikož se vše stahuje z jiných zdrojů, což odporuje podmínkám. Otázka je, jak se k tomu postaví Google.

Zdroje: theverge.com, phandroid.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jan Gruncl

17. 3. 2013, 15:08

No oni Simpsoni, pokud vím, stahují jen resourcy, což je OK. Programové aktualizace chodí přes Store. Nicméně záměna balíčku bez instalace nového APK není bez rootu možná. Leda v omezené míře, kterou jim umožňuje skriptovací jazyk, který používají místo standardního bytecode. Nevím, jestli je to stále JavaScript, nebo už něco interního, v každém případě to bude hlavním důvodem hrůzné pomalosti té aplikace, ale dle mého soudu je to i dobrý důvod pro to, aby to Googlu vůbec nevadilo.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim