První smartphone s Tegrou 4 představí ZTE

První smartphone s Tegrou 4 představí ZTE
2013-02-21T06:45:56+02:00
• 21. 2. 2013

Nvidia se letos pochlubila novou Tegrou 4 a v tomto týdnu také představila o něco méně výkonnější verzi Tegra 4i, která vychází s předchozí generace a je navíc doplněna o podporu LTE sítí. Nyní zde máme oficiální stanovisko společností Nvidia a ZTE, že během druhého kvartálu tohoto roku uvedou společně na trh první mobilní telefon s Tegrou 4.

DSC_5423-hero_large_verge_medium_landscape

Čínský výrobce smartphonů již má zkušenosti s podobným modelem, který je znám jako Grand X. Ten byl původně vybaven Tegrou 2 a zaznamenal poměrně dobrou odezvu z řad zákazníků. Nový mobil je společností označován jako „super smartphone“ a zatím neznáme přesné značení nebo jméno.  Bohužel ani specifikace zde nejsou uvedeny a jedná se vlastně jen o zprávičku od obou firem. Jakoby se ZTE chtělo pojistit, že první oznámilo oficiálně smartphone s nejnovější Tegrou.

Samozřejmě zde můžeme uvést, že „super smartphone“ bude disponovat čtyřmi jádry Cortex A15, přičemž zde bude jedno jádro s nižší spotřebou pro operace na pozadí. Dále zde budeme moci najít 72 grafických jader pro maximální výkon ve hrách. Novinka od ZTE je ohlášena s podporou LTE sítí, ale nebude se jednat o součást samotného SoC. Musela být zvolena možnost samostatného čipu v podobě NVIDIA i500. Je možné, že se objeví i varianta jen s 3G podporou.

nexusae0_1_thumb22

Můžeme jen odhadovat, proč čínský výrobce nezvolil novější Tegru 4i, která má již v sobě zabudovanou podporu LTE. Navíc je tento SoC určen pro smartphony, ale zřejmě se chce ZTE pochlubit s jedním nejvýkonnějších mobilů na světě. Otázka je, jak dlouho mu toto prvenství vydrží. Je možné, že si Samsung pro nás přichystal překvapení a nabídne ještě výkonnější smartphone.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat