iCON s odstupem z pohledu applisty

iCON s odstupem z pohledu applisty
2013-02-21T07:58:38+02:00
• 21. 2. 2013

iCON je konference věnovaná výhradně Applu, která proběhla v Národní technické knihovně ve dnech 15. a 16. února. Tato akce byla rozdělena na čtyři části, z čehož 2 byly placené a dvě zdarma. Já osobně jsem z placených částí navštívil pouze iCONlife, který byl věnovaný trendům v oblasti fotografie, videa, hudby a využití Apple produktů v domácnosti. Další částí byl iCONbusiness, ten se zabýval využitím technologií Applu v Čechách a možností jejich nasazení ve firmách.

Obrázek budovy NTK

Národní technická knihovna, kde celá akce probíhala.

Na tuto akci jsem se těšil už předem a tak, i když jsem měl lístek jen na life, který se konal v sobotu, do Prahy a potažmo do NTK jsem dorazil už v pátek odpoledne. Tento čas jsem využil k prohlídce stánků, mezi kterými mě zaujal iSupport, kde jsem měl možnost podívat se do útrob svého iPhonu. Protože jsem si byl skoro jistý, že do něj natekla voda (z důvodu zhoršené funkčnosti Home Buttonu), nelámal jsem si hlavu se zárukou. Stejně už neplatila. Dále byl zajímavý pult s iCON profesory, takovou českou obdobou Apple Geniuses, kteří dokázali pomoct s jakýmkoliv problémem s Apple produkty.

Rovněž zde bylo k vyzkoušení téměř vše z apple zařízení: jako třeba nový iMac, iPad mini, různé iPody a další. Tyto stánky byly součástí iCONexpa které bylo volně přístupné a mohl se ho zúčastnit každý. Podle mého byl ovšem vrcholem programu natáčení Digitu s Petrem Márou a Honzou Březinou. Tento Digit byl výjimečný z důvodu, že jako první byl natáčen v angličtině a jako host zde byl Horace Dediu, známy Apple analytik ze společnosti Asymco. Byln byl rovněž jedním z řečníků na iCONbusiness.

IMG_2030IMG_1009IMG_0987

V sobotu proběhl samotný iCONlife. A hned první přednáška, či spíše panelová diskuze, Fenomén Apple, mezi předními osobnostni z Apple prostředí v České republice. Patrick Zandl, Vláďa Janeček a Libor Kubín, jména diskutujících. Moderátorem byl v tomto případě Petr Mára. Jak dávají tato jména tušit, byla diskuze velmi zajímavá a jen těžko se popisuje atmosféra v sále, kdy posluchači hltali každé slovo. Následovala krátká pauza na kávu a občerstvení, které zmizelo doslova ve vteřinách, a kdo zaváhal, nejedl.

Panelová diskuze s osobnostmi z Apple prostřdí

Panelová diskuze s osobnostmi z Apple prostřdí

Další částí byly Trendy v iFotografii, kdy Honza Březina, Tomáš Tesař a Jiří Šiftář hovořili o trendech, tipech a aplikacích pro focení s iOS zařízeními. Mezi doporučované aplikace patřil třeba Snapseed, což je v současnosti asi nejoblíbenější editor obrázků na iOS. Posledním vystoupením před obědovou pauzou bylo Využití technologií Apple pro film a video od Karla Geifa, který mluvil o funkcích Final Cutu Pro X. Za půl hodiny se sotva dotknul povrchu, ale i tak považuji tuto přednášku za jednu z nejzajímavějších, co se nových informací týče.

Po obědě jako první vystoupil Tomáš Baránek z Jan Melvil Publishing, který mluvil o tvorbě eknih pro iBookstore. Ne z technického nebo programátorského hlediska, ale z pohledu nakladatele, tzn. jak funguje všechna ta byrokracie kolem. Následně vystoupil Petr Mára a jeho iPad a Mac pro práci i pro zábavu. Kde mluvil o tom, jak využít iPad pro seriózní práci i jak si na macu zjednodušit život. Ten také doporučil několik aplikací, jako je třeba: Textgrabber, Card munch, Hazel a další. Na recenze iOS aplikací se můžete těšit v následujících dnech, týdnech.

Po této přednášce jsem life na konec opustil a čel se podívat na iCONedu, část určenou hlavně pro učitele. Libor Klubal je učitelem na gymnáziu a prezentoval možnosti využití iPadu ve školství s takovým nadšením, jaké bych strašně rád viděl i u dalších učitelů. iPad a Apple TV tvoří mocnou kombinaci pro výuku a doufám, že se tato kombinace v budoucnu rozšíří.

Dále pak jsem byl na druhém natáčení Digitu, kde byl tentokrát hostem Tomáš Baránek. Ten napsal knihu:  “Jak sbalit ženu” a v tomto duchu se nesla i první část digitu. Dále mluvil o publikování knih na iBookstoru.

Díky tomu, že jsem se účastnil tohoto natáčení, jsem prošvihnul kus přednášky Matouše Petráně o využití iPadu v restauraci. Tady mluvil o tom, jak se dá iPad použít místo pokladního systému, ale i jako pomůcka k vaření. Rovněž zmínil možnosti sociálních sítí jak při samotném navrhování restaurace, tak při jejich propagaci.

Jestli bych měl říct něco na závěr, tak  to, že kdo nejel, udělal velkou chybu. Taková možnost potkat lidi okolo Apple komunity a poslechnout si tolik zajímavých přednášek se dlouho nebude opakovat.

P.S.  Dlouho mě fascinovala tato extrémně naleštěná jablka, proto jsem se Honzy Březiny zeptal. Odpověď mě překvapila a milovníci zvířat by neměli číst dál ;)

Takto vysokého lesku se dosáhne použitím podkožního tuku medvídků koala, s tím že na každé jablko je potřeba tuku ze tří koal. Koaly si prý nestěžovaly a jablka si to toto pochvalovaly.

Takto vysokého lesku se dosáhne použitím podkožního tuku medvídků koala s tím, že na každé jablko je potřeba tuku ze tří koal. Koaly si prý nestěžovaly a jablka si to pochvalovala.

 

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Redaktor si nevyplnil profil

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat