reklama

NPD Group: 37 % uživatelů přenáší práci z PC do mobilu

NPD Group: 37 % uživatelů přenáší práci z PC do mobilu
2013-02-17T08:41:15+01:00
• 17. 2. 2013

Navštěvovaný obsah na internetu se podle nejnovější studie pomalu přesouvá z počítačů do mobilních zařízení. Společnost NPD Group ve svém výzkumu přišla s překvapivým výsledkem, že 37 % počítačových uživatelů raději přechází za stejným obsahem na jejich tablet nebo chytrý telefon.

Smartdevices

Dvě nejčastější činnosti, které uživatelé přesouvají z počítačů na vlastní chytrá zařízení, je prohlížení Facebooku a různých webových stránek. 27 % majitelů tabletů uvedlo, že používá počítač méně často pro přístup k internetu a 20 % z nich pro přístup k Facebooku. Mezi jejich nejpopulárnější aktivy patří hraní her zdarma, čtení knih a časopisů.

Co se týče uživatelů mobilních zařízení, tak 27 % z nich upustilo z počítačů v případě Facebooku i samotného internetu. Počítač k procházení internetu využívá 75 % uživatelů, následuje prohlížení přes chytrý telefon s 61 % a nakonec přes tablet s 53 %. Prohlížení Facebooku dopadlo ve stejném pořadí, čili 63 % přes počítač, 55 % pro chytrý telefon a 39 % patří tabletu.

Tato zmíněná chytrá zařízení nejsou jediná, která ubírají využití klasickým počítačům. O slovo se hlásí i chytré televize s připojením k internetu. Analýza odkryla 21 % uživatelů, jejíž sledování služeb, jako je Netflix, Hulu nebo Amazon Instant Video, se přesunulo přímo od počítače.

Zdroje: intomobile.com, npd.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim