Nokia a solární nabíjení skrz displej? Možná na MWC

Nokia a solární nabíjení skrz displej? Možná na MWC
2013-02-18T07:55:46+02:00
• 18. 2. 2013

Nokia byla hodně vzpomínaná skrze její finanční stav, který nebyl v poslední době nijak slavný. Nedávno konečně dokázala vykázat zisk a nyní bude hodně záležet na tom, jestli se nejednalo jen o výkyv. Nesmíme ani zapomenout, že finský výrobce patří mezi jednoho z největších inovátorů mezi mobilními výrobci. Tím samozřejmě nemyslím jen implementaci bezdrátového nabíjení, které je dnes poměrně běžné u top modelů.

Za zmínku stojí třeba PureView technologie, ale největší pokrok je k vidění u Lumie 920, což je první mobilní telefon s optickou stabilizací obrazu při focení a natáčení. Zřejmě i na letošním veletrhu MWC dojde k odhalení další technologické novinky. Jak asi tušíte, zatím nemáme potvrzeny žádné informace, ale zřejmě Nokia ukáže prototyp smartphonu se solárním dobíjením.

To by nebylo ani zajímavé, ale když k tomu dodám, že solární nabíjení bude probíhat skrze displej, jedná se o menší průlom v této technologii. Nemusíme očekávat okamžitý start prodeje mobilů s novým zlepšením, ale s největší pravděpodobností se ukáže první mobil již na konci tohoto roku.

Nokia údajně zvažuje spolupráci se společností SunPartner, která by mohla dodávat technologii Wysips, která by měla přinést solární nabíjení pro mobily. Jedná se vlastně o tenký solární film, který není zcela průhledný. Při využití dalších technologií se dá docílit poměrně minimálního zkreslení obrazu na displeji.

Jak již bylo řečeno,  na MWC se objeví asi jen prototyp,který ještě nebude připraven na sériovou výrobu. Také si nemusíme dělat iluze o tom, že by taková technologie mohla kompletně nabíjet smartphone. Hlavním důvodem pro implementaci bude snížení energetické náročnosti, třeba displeje. Mohlo by tak dojít k prodloužení doby na jedno nabití, ale prozatím si musíme počkat na přesné specifikace.

wysips

Samotná technologie Wysips není úplnou novinkou. Před dvěma lety jsme právě o tomto využití solárního filmu psali a tehdy jsme spekulovali o tom, který výrobce by se tohoto mohl chopit. Dnešní indicie hodně napovídají, takže se možná můžeme těšit na novou generaci smartphonů.

Zdroj: wpcentral.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat