reklama

Nejrychlejší 4G LTE síť najdete ve Švédsku

Nejrychlejší 4G LTE síť najdete ve Švédsku
2013-02-16T09:15:11+01:00
• 16. 2. 2013

Ačkoliv jakékoliv zmínky kolem sítě 4G neboli LTE můžou být díky rychlosti budování naší trojicí mobilních operátorů prozatím tabu,  i přesto vám přinášíme zajímavou studii provedenou společností OpenSignal sídlící ve Velké Británii, která poodhaluje několik faktů o této nové generaci vysokorychlostního připojení.

4G LTE

První zemí, kde byla zavedená LTE síť,  bylo Švédsko a díky přenosové rychlosti 22,1Mbps se zařazuje na první příčku, jakožto nejrychlejší. Možná byste očekávali Spojené státy, ale bohužel, ty přišly s touto technologií na trh až druzí.  Z pohledu rychlosti dokonce obsazují až osmou pozici s 9.6Mbps.

OpenSignal zjistili, že sítě 4. generace ve Švédsku, Dánsku, Jižní Koreji, Německu, Austrálii, Kanadě a Hong Kongu fungují mnohem lépe než v USA. Vydaná technická publikace GigaOM uvádí jako důvod to, že většina zahraničních operátorů získala až 40MHz spektrum.

Známý operátoři v USA, jako je Verizon či AT&T, nabízí 20MHz spektrum, což je pouhá polovina oproti světu a navíc operátoři MetroPCS a Sprint běží jenom v 10MHz spektru. Může existovat mnoho důvodů, proč USA tolik zaostává. Pokrytí LTE ve Švédsku sice není zcela dotažené v porovnání se zámořím, ale někdy kvalita vítězí nad kvantitou.

4G LTE sítě

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim