reklama

MobilnĂ­ Google Plus zĂ­ská správu aplikacĂ­ – nÄ›co se chystá?

MobilnĂ­ Google Plus zĂ­ská správu aplikacĂ­ – nÄ›co se chystá?
2013-02-15T06:06:36+01:00
• 15. 2. 2013
1

Na webu Android Police se často věnují rozebírání aplikací, díky čemuž zjišťují, co se pro nás chystá. Již několikrát oznámili novinky, které se nakonec objevily v další verzi aplikace. Tentokrát vykuchali aplikaci Google Plus pro Android, ale nezůstali jen u jedné verze. Prvně se podívali do vnitřností verze 3.5.0.41809231 a následně do 3.5.3.42448346.  Bohužel se nyní nedá říci, že se podařilo odtajnit něco určitého, ale zjevně Google něco kuchtí ve svých laboratořích.

unnamed (11)

PrvnĂ­ náznak novĂ© funkcionality se nacházĂ­ v podobÄ› novĂ© ikony, která nese název „ic_nav_apps.png“. Nikod by neÄŤekal zrovna takovou ikonu v hlavnĂ­ nabĂ­dce, jelikoĹľ naznaÄŤuje, Ĺľe bude pod sebou skrĂ˝vat jinĂ© aplikace. NynĂ­ se mĹŻĹľete podĂ­vat, jak asi bude vypadat i v reálu.

nexusae0_ic_nav_thumb

Nyní není zcela jasné, o co se má jednat. Zatím tato ikona nebyla viděna v praxi. Ovšem Android Police se rozhodl, že vytvoří přibližnou napodobeninu aplikace, kde by mohla být obsažena. Výsledek je poněkud zvláštní, ale sami posuďte.

nexusae0_wm_Screenshot_2013-02-13-20-47-27_thumb

V první verzi se také objevila část kódu, která jasně udávala, že v samotném nastavení aplikace bude umístěna položka pro správu aplikací. Bohužel se již neobjevil v následující verzi, takže zde vznikají dvě teorie. Část kódu se neměla nikdy objevit ve finální aplikaci, nebo si Google uvědomil, že tímto dává dostatek informací webům, které se rádi rýpou v aplikacích. Původně se tedy objevila tato část kódu:

<string name=“apps_preference_manage_apps_button“>Manage Apps</string>
<string name=“apps_preference_manage_apps_summary“>Manage the apps you have signed in to with Google, including who can see app activities on Google.</string>

Opět zde došlo k vytvoření napodobeniny nabídky, kde asi uvidíme novou položku, ale jak bylo řečeno, netušíme, jestli se správa aplikací objeví ve finální verzi.

nexusae0_wm_2013-02-13-22.42_thumb

Nyní zde máme několik důkazů o správě aplikací v samotném mobilním Google Plus. Bohužel je těžké odhadnout, co Google chystá, ale někteří se pustili do spekulací. Možná se objeví aplikace, které budete moci spouštět na webu G+ a následně také v samotné aplikaci pro Android. Více se nedá vyčíst z dostupných informací, ale rozhodně se můžeme těšit na další várku novinek.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jedna spekulace se přímo nabízí: Chrome OS bude moci spouštět Androidí apps. Což by urychlilo rozšíření ChromeOS a obě OS posunulo k sobě, neb si nemusí konkurovat.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim