reklama

HTC One – Infraport žije a otevírá se vývojářům

HTC One – Infraport žije a otevírá se vývojářům
2013-02-22T08:39:51+01:00
• 22. 2. 2013

Infraport jste mohli ve specifikacích smartphonů vidět pod označením IR a možná by se dnes dalo říci, že se jedná o překonanou technologii. U mobilů sloužila výhradně pro přenos dat mezi sebou a později IR vystřídalo Bluetooth, které mělo lepší specifikace. Dnes se tato starší technologie vrací do smartphonů a mezi top modely ji nyní má pouze HTC.

sense-tv-blog

Ano, mluvím nyní o HTC One, což je v současnosti asi jeden z nejlépe vybavených smartphonů. Ačkoliv při představení jsme se zaměřili převážně na neuvěřitelně jemný displej a nový foťák, tak tato novinka má zabudovaný infraport. Nejedná se jen o lákadlo a tchajvanská společnost to nyní dokazuje. Má rozhodně velké plány s tímto top modelem a právě nyní vydává SDK pro vývojáře, aby napsali nebo upravili aplikace pro tuto starší technologii, která pomalu ožívá.

Samozřejmě můžete namítnout, že se nejedná o první zařízení, které je takto vybavené, ale u top modelů se IR zas často neobjevuje. Samozřejmě to neznamená, že veškerou práci nechává výhradně na vývojářích. V One je přímo v prostředí Sense 5 univerzální dálkový ovladač k televizím, takže vydání SDK můžeme považovat jako výzvu pro mnohé tvůrce aplikací. Otázka je, jestli se tato technologie setká s úspěchem v dnešní době a jestli nezůstane pouze u řešení od HTC.

Zdroj: blog.htc.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim