Google v tomto roce vydělá na tabletech 5 miliard dolarů

Google v tomto roce vydělá na tabletech 5 miliard dolarů
2013-02-13T09:28:27+02:00
• 13. 2. 2013
2

Hlavní příjmy Googlu jsou z reklamy, a pokud se ptáte, kolik vydělal v minulém roce, tak  je to 40 miliard dolarů. Celých 8 miliard šlo jen z mobilních zařízení, kde se započítávají smartphony a tablety nejen se systémem Android. Bohužel jsme byli svědky i toho, že výnosy mírně poklesly. Google na to odpověděl mírným zdražením reklamy, ale to se týkalo jen běžných počítačů. V tomto roce se hodlá zaměřit na mobilní zařízení, kde dojde taktéž ke změnám cen, jelikož třeba segment tabletů roste.

google-money-m

Z počátku se nebyl důvod jakkoliv zaměřovat na tablety a zejména na reklamu ve vyhledávání, ale tato část trhu roste neuvěřitelným tempem a přejímá roli, kterou ještě donedávna zastávaly notebooky a netbooky. Se změnou reklamních kampaní má Google v tomto roce vydělat jen na tabletech 5 miliard dolarů. Zde si musíme uvědomit, že se jedná jen o jednu část trhu a nejsou zde započítány smartphony. Již se jde o dostatečně vysokou částku, která bude tvořit značné procento příjmů.

Pokud se na tato čísla podíváte zpovzdálí,  může se zdát, že investice do levného tabletu v podobě Nexusu 7 se začínají vyplácet. Google na něm nikdy nehodlal vydělávat, ale rozhodně rozběhl konkurenční boje firem, které se snaží produkovat levné tablety. Díky tomu Google dokáže generovat vyšší zisky z hledání, jelikož tablety si začínají nacházet čím dál větší místo v běžném životě.

A woman uses the iPad Mini

Samozřejmě to není zadarmo a Google si jen tak nelibuje na svém písečku. Například musí platiti jiným firmám za to, že se na jejich zařízení bude zobrazovat jeho reklama. Například Google platí společnosti Apple za to, že na iOS zařízeních bude vyhledávání právě od Googlu. Cenovka se pohybuje kolem 1 miliardy dolarů za rok. Byť se jedná o vysokou částku, samotné reklamy z vyhledávání dokáží přesáhnout náklady.

Zdroje: androidauthority.com, blogs.wsj.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

a já tady žiju ve stovkách…

Vojtěch Pešek

13. 2. 2013, 14:38

Ono to je taky o tom, dát o sobě vědět. Google prostě všichni znají jako vyhledávač, popř. jako chrome či android. Jde o to prosadit se, takž i když příjmy z reklam na Apple zařízeních nejsou vysoké, uživatelé mají o této firmě podvědomí. Tímhle způsobem se dostal Samsung na výslunní a HTC má problémy. Protože Samsung sponzoruje kde co a dostává se tím do podvědomí lidí. O tom to je.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat