5 aplikací ze storu – Video editace na Androidu

5 aplikací ze storu – Video editace na Androidu
2013-02-27T13:54:13+02:00
• 27. 2. 2013
1

V dnešním díle si představíme 5 aplikací s jejichž pomocí si můžete upravit videa, která máte na svém mobilu nebo tabletu, a chtěli byste je nahrát na YouTube nebo sdílet na sociálních sítích. Výběr aplikací je určen pro dvě skupiny uživatelů. První skupina uživatelů, kteří mají rádi Instagram a chtěli by podobné úpravy provést na videu (HighlightCam Social, Magisto – Magical Video Editor), a druhá skupina uživatelů, kteří si se střihem videa rádi pohrají (AndroMedia Video Editor, Movie Aid).

AndroMedia Video Editor

  

AndroMedia Video Editor je velice povedená aplikace, s kterou se dá dobře pracovat i na mobilu. Po jejím spuštění si vytvoříte projekt, vyberete velikost snímku (SD 360×240, MD 640×360 nebo HD 1280×720), výstupní formát (3GP, MOV, MP4), kvalitu výsledného videa (LOW, MEDIUM, HIGH), frame rate (24 nebo 30) a předvolený přechod bych doporučil nechat na (NO TRANSITION), jelikož si nejspíše budete chtít dát mezi videa jiné přechody. Kliknete na OK a můžete začít pracovat – “stříhat”. Vyberete si videa/fotky, které chcete přidat do svého projektu, a svůj výběr potvrďte. Poté se videa zobrazí na časové ose. K dispozici jsou funkce TRIM, CROP, FIT FRAME a KEN BURNS. Přechodů je tu pouze pět – CROSS FADE, SLIDE LEFT, FALL, SHRINK a FILL. Velice kladně hodnotím možnost přidat do videa další zvukové stopy, mezi podporované zvukové formáty patří MP3 a WAV. Je zde také možnost přímého nahrání zvuku vaším zařízením. S vkládáním titulků si aplikace také poradí. Když jste se svým projektem spokojeni, musíte ho po každé provedené změně (pokud chcete provedenou změnu vidět) přepočítat. Po přepočítání, lze video nahrát na YouTube nebo sdílet přes další aplikace, které máte nainstalovány ve svém zařízení.

logo-app App Name Developer NEZNÁMÁ ANDROID

HighlightCam Social

Screenshot_2013-02-24-13-30-39 Screenshot_2013-02-24-13-32-10 Screenshot_2013-02-24-13-33-21 Screenshot_2013-02-24-13-35-13 Screenshot_2013-02-24-13-37-02

Snazší už to nemůže být. Tato aplikace má velice intuitivní ovládání – jednodušší to opravdu už nemůže být. Jen několik kliknutí vás dělí od vytvoření efektních videí z vašeho obsahu. Vše začnete kliknutím na tlačítko “Create your movie!”, následuje výběr fotek a videí, které si můžete trochu upravit (ROTATE, TRIM a přidat titulky). V následujícím kroku si vybere téma/motiv (THEME) pro vaše video (je jich tu 15, včetně těch pro Premium uživatele – Collage, Old Timey, Wedding, Happy Birthday, B & W atd.). Následuje výběr hudby z telefonu nebo internetu. V posledním kroku si zvolíte délku klipu a vytvoříte klip (Create). Vše se zpracuje a nahraje do “cloudu”. Tvůrci říkají, že je to Instagram pro videa – ale lepší. Svůj výtvor pak můžete sdílet na Facebooku, Twitteru, YouTube nebo přes odeslat email. Pro někoho může být překážkou to, že po nainstalování využíváte všech “Premium” funkcí po omezenou dobu. Po uplynutí této doby, vás tyto extra funkce budou stát $1,99 na měsíc nebo $19,99 na rok.

logo-app App Name Developer NEZNÁMÁ ANDROID

Magisto – Magical Video Editor

   

Videoklip ve čtyřech krocích, tak by se dala ve zkratce popsat tato aplikace a také bychom jí mohli říkat Instagram pro videa. V prvním kroku máte na výběr, zda chcete použít soubory z galerie nebo si můžete natočit klip nový. Pokud máte vybráno, v druhém kroku vás čeká 8 témat/motivů (Let’s Party, Love, Street Beats, Sentimental atd.), kterými si můžete svůj videoklip okrášlit. Podle toho, jaké téma/motiv si vyberete, tak se vám ve třetím kroku nabídne vhodná hudba. V posledním čtvrtém kroku si svůj klip pojmenujete a kliknutím na “MAKE MY MOVIE” vytvoříte. Jako u předchozích dvou aplikací i s touto můžete sdílet svůj výtvor na Facebooku, Twitteru, YouTube nebo jej odeslat emailem. Pokud se stanete platícími uživateli za $4,99 na měsíc nebo $17,99 na rok, budete mít neomezený počet stažení, 2 simultánní uploady a možnost uložení vytvořených videí do Google Drive.

logo-app Editor a tvořič videí Magisto Magisto Zdarma ANDROID

Movie Aid

 

Aplikace Movie Aid je podobná AndroMedia Video Editoru, ale je více propracovaná. Grafika sice nestojí za moc, ale aplikace se ovládá dobře a nabízí mnoho funkcí. Video lze exporotvat do VGA, WVGA, HD a FullHD. Najdete zde 38 přechodů – např. Mosaic, Pentagon, Stripes Whirl atd. Délku přechodu lze nastavit od 1 do 21 sekund. Pokud byste si chtěli trochu pohrát s videem, tak je tu pouze funkce TRIM a pokud máte PRO verzi, tak můžete video zpomalit nebo zrychlit (2x, 4x). Co se týče zvuku, tak můžete nahradit originální zvukovou stopu nebo k ní přidat “dabing” přímým nahráním. Bohužel hudbu do pozadí vložíte jen v PRO verzí. S titulky si aplikace také samozřejmě poradí, včetně výběru písma, barvy textu a pozadí. U této aplikace musím vyzdvihnout okamžitý náhled, takže žádné přepočítávání po každé provedené změně. Když máte vše hotovo, můžete svůj projekt uložit a přepočítat. Ve free verzi jste omezeni 60 sekundami, PRO verze vás vyjde na $1,99. Když je klip hotov, lze ho sdílet na Facebook nebo YouTube.

logo-app Movie Aid ASTI Zdarma ANDROID

VidTrim

  

VidTrim není klasickým video editorem, spíše se soustředí na správu vašich videí, plus nějaké ty bonusové funkce. Když si ze seznamu nalezených videí ve vašem zařízení vyberete jedno video, můžete ho zkrátit (TRIM), vyexportovat zvukovou stopu do MP3, změnit jeho rozlišení (na výběr jich je opravdu dost), změnit kvalitu (LOW, MEDIUM, HIGH), aplikovat některý z filtrů a nakonec ho sdílet. Ve free verzi se bohužel musíte smířit s vodoznakem v pravém dolním rohu.

logo-app VidTrim - Video Editor Goseet Zdarma ANDROID
logo-app VidTrim Pro - Video Editor Goseet 2,44 US$ ANDROID

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Starý

Majitel dvou Android zařízení (SGS2, Asus Transformer Pad TF300T). Mám rád bushwalking, geocaching a také jsem začal skenovat QR kódy (munzee).

Komentáře

Richard Vaculčiak

12. 9. 2013, 16:00

Ktorý odporúčate ?

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat