reklama

WhatsApp poru┼íuje nizozemsk├ę a kanadsk├ę z├íkony o ochran─Ť soukrom├ş

WhatsApp poru┼íuje nizozemsk├ę a kanadsk├ę z├íkony o ochran─Ť soukrom├ş
2013-01-30T10:30:26+01:00
ÔÇó 30. 1. 2013

WhatsApp, zn├ím├í mobiln├ş aplikace pro pos├şl├ín├ş internetov├Żch zpr├ív mezi n─Ťkolika opera─Źn├şmi syst├ęmy, poru┼íuje nizozemsk├ę a kanadsk├ę z├íkony o ochran─Ť osobn├şch ├║daj┼». P┼Öi prvn├şm otev┼Öen├ş aplikace oskenuje v┼íechny va┼íe kontakty, dokonce i t─Ťch lid├ş, kte┼Ö├ş WhatsApp nepou┼ż├şvaj├ş. Podle z├íkon┼» Nizozem├ş a Kanady m┼»┼że pou┼ż├şt pouze ty kontakty, kter├ę bude ke sv├ęmu fungov├ín├ş pot┼Öebovat.

V praxi by to znamenalo, ┼że v aplikaci by bylo mo┼żn├ę zobrazit pouze takov├ę u┼żivatele, kte┼Ö├ş sami WhatsApp pou┼ż├şvaj├ş. Aktu├íln─Ť m┼»┼żete neaktivn├şm kontakt┼»m, kter├ę m├íte ve sv├ęm adres├í┼Öi, zaslat doporu─Źen├ş aplikace WhatsApp, kter├Żm je ┼ż├íd├íte o p┼Öipojen├ş se. V tomto seznamu najdete tak├ę podrobnosti o kontaktu, m├íte-li jej ulo┼żen├Ż v telefonu.

Jacob Kohnstamm, p┼Öedseda nizozemsk├ęho ├║┼Öadu pro ochranu osobn├şch ├║daj┼», ┼Öekl:

┬á ┬á ┬á ┬á„U┼żivatel├ę, ale i ti, co aplikaci nepou┼ż├şvaj├ş, by m─Ťli m├şt kontrolu nad sv├Żmi osobn├şmi ├║daji. U┼żivatel├ę by m─Ťli sami rozhodovat o tom, kter├ę kontakty budou s WhatsApp sd├şlet.“

V├Żvoj├í┼Öi WhatsApp u┼ż za─Źali na oprav─Ť probl├ęmu pracovat, ale sama spole─Źnost se k tomu nevyj├íd┼Öila.

WhatsApp je aktu├íln─Ť nejpou┼ż├şvan─Ťj┼í├ş aplikac├ş pro zas├şl├ín├ş zpr├ív mezi r┼»zn├Żmi opera─Źn├şmi syst├ęmy chytr├Żch telefon┼», o ─Źem┼ż sv─Ťd─Ź├ş fakt, ┼że je denn─Ť posl├íno a p┼Öijato celkem 10 miliard zpr├ív. Aktu├íln─Ť ji m┼»┼żete pou┼ż├şv├ít na iOS, Androidu, Windows Phone, Nokia OVI i Blackberry.

Zdroje: theverge.com, cdnl.complex.com

reklama
reklama

Redaktor si nevyplnil profil

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim