reklama

WhatsApp porušuje nizozemské a kanadské zákony o ochraně soukromí

WhatsApp porušuje nizozemské a kanadské zákony o ochraně soukromí
2013-01-30T10:30:26+01:00
• 30. 1. 2013

WhatsApp, známá mobilní aplikace pro posílání internetových zpráv mezi několika operačními systémy, porušuje nizozemské a kanadské zákony o ochraně osobních údajů. Při prvním otevření aplikace oskenuje všechny vaše kontakty, dokonce i těch lidí, kteří WhatsApp nepoužívají. Podle zákonů Nizozemí a Kanady může použít pouze ty kontakty, které bude ke svému fungování potřebovat.

V praxi by to znamenalo, že v aplikaci by bylo možné zobrazit pouze takové uživatele, kteří sami WhatsApp používají. Aktuálně můžete neaktivním kontaktům, které máte ve svém adresáři, zaslat doporučení aplikace WhatsApp, kterým je žádáte o připojení se. V tomto seznamu najdete také podrobnosti o kontaktu, máte-li jej uložený v telefonu.

Jacob Kohnstamm, předseda nizozemského úřadu pro ochranu osobních údajů, řekl:

       „UĹľivatelĂ©, ale i ti, co aplikaci nepoužívajĂ­, by mÄ›li mĂ­t kontrolu nad svĂ˝mi osobnĂ­mi Ăşdaji. UĹľivatelĂ© by mÄ›li sami rozhodovat o tom, kterĂ© kontakty budou s WhatsApp sdĂ­let.“

Vývojáři WhatsApp už začali na opravě problému pracovat, ale sama společnost se k tomu nevyjádřila.

WhatsApp je aktuálně nejpoužívanější aplikací pro zasílání zpráv mezi různými operačními systémy chytrých telefonů, o čemž svědčí fakt, že je denně posláno a přijato celkem 10 miliard zpráv. Aktuálně ji můžete používát na iOS, Androidu, Windows Phone, Nokia OVI i Blackberry.

Zdroje: theverge.com, cdnl.complex.com

reklama
reklama

Redaktor si nevyplnil profil

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim