reklama

Vuzix M100 – konkurent pro Google Glass

Vuzix M100 – konkurent pro Google Glass
2013-01-07T02:39:13+02:00
• 7. 1. 2013

V brzkých ranních hodinách nám začal veletrh CES 2013 v Las Vegas. Do oficiálních akcí velkých společností nám zbývá ještě nějaký čas, ale už nyní se odhalují zařízení. Jako první vlaštovku tu máme chytré brýle Vuzix M100, které se budou snažit konkurovat Google Glass, jenž se chystají do prodeje až v roce 2014 podle posledních zpráv.

O těchto brýlích jsme vás již informovali, ale až nyní jsou k vidění první prototypy, u kterých došlo k vylepšení specifikací. Během prvního kvartálu tohoto roku bude vydáno SDK pro vývojáře, aby mohli pracovat na aplikacích pro upravený Android 4.0. Vuzix M100 disponují malým displejem, který nabídne rozlišení 800 x 480 pixelů. Ten se může přizpůsobit oku pomocí nastavení vzdálenosti od obličeje, takže nebudete muset těžce ostřit a budete jej moci využívat i s obyčejnými brýlemi. Součástí je také kamera, která umožňuje pořizování videí v rozlišení 1280 x 720 pixelů. K dispozici je také GPS, Wi-Fi, microUSB, Bluetooth nebo interní úložiště o velikosti 4 GB.

Samotná společnost tvrdí, že se má jednat o společníka pro váš smartphone. Takže ve výsledku si budete moci zobrazovat přímo nějaká upozornění, notifikace, fotky atd. Dokonce lze připojit i malý touchpad skrze Bluetooth, díky čemuž budete moci ovládat aplikaci přímo v brýlích. Nyní vás samozřejmě zajímá cena, která by se měla pohybovat kolem 500 dolarů a k dostání mají být během léta tohoto roku. Nyní se již můžete podívat na první video.

Zdroje: engadget.com, theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat