reklama

Ukáže se na Google I/O nová Motorola X s Key Lime Pie?

Ukáže se na Google I/O nová Motorola X s Key Lime Pie?
2013-01-20T11:16:15+01:00
• 20. 1. 2013

Zdá se, že zahraniční servery mají jasno v případě spolupráce mezi Googlem a Motorolou, kde se již nějakou dobu hovoří o společném smartphonu označovaném jako X Phone. Ten by měl být úhlavním pronásledovatelem jablečného iPhonu, a to nejen z pohledu zpracování. Dění kolem tohoto velkého projektu začíná nabírat na obrátkách, proto si poodhalme nové skutečnosti pocházející ze zahraničí.

Konference Google I/O, která letos startuje 15. května, podle anonymního zdroje odhalí žhavou novinku v podobě telefonu s názvem Motorola X. Což by mohlo znamenat, že spolupráce mezi oběma giganty opravdu vrcholí a pomalu se budou postupně objevovat další střípky informací.

Neznámý zdroj uvádí, že Motorola X bude dominovat 5palcovým displejem s technologií ‚‚edge-to-edge‘‘, která odstraní okraje mezi displejem a rámem telefonu, stejně jako tomu je u modelu Motorola Droid RAZR M. To umožní maximalizovat prostor pro displej, byť zde samozřejmě zůstane tenký rámeček. Softwarovou stránku doplní samozřejmě operační systém Android v očekávané verzi 5.0 s názvem Key Lime Pie. Tím mají dát společně světu jasně najevo, že společnost Motorola je vlastněna Googlem. Samotné uživatelské prostřední navíc nabídne nějaké doplňky od Motoroly.

Zmiňovaný model bude k dispozici u mnohých operátorů, takže rozhodně nepůjde pouze o exkluzivní model pro americké operátory typu Verizon a také zároveň nebude spadat do rodiny Nexus. Není ve zvyku, aby Google představoval na konferenci Google I/O jiná zařízení než z rodiny Nexus, takže právě nyní zřejmě bude tato tradice porušena.

Vypadá to, že spojení Motoroly a Googlu bude chtít zatopit oponentům a konkurovat jejich modelům, jako je Galaxy S III nebo Note II od Samsungu. Prozatím se jedná sice o zvěsti, které nejsou zcela podloženy. V tomto ohledu by se mohlo ukázat i zařízení X Tablet, ale zjevně se dočkáme v první řadě jen smartphonu.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim