reklama

Tactus – dotykový displej s hmatovou odezvou video

Tactus – dotykový displej s hmatovou odezvou [video]
2013-01-12T16:41:03+01:00
• 12. 1. 2013
1

Všechny dotykové displeje jsou ploché nebo mírně zakřivené, což se nelíbí lidem, kteří stále tíhnou k fyzickým tlačítkům. Ve společnosti Tactus si řekli, že vše změní a přinesou tlačítka na běžné dotykové displeje. Na novém projektu se začalo pracovat už v roce 2007.

Již minulý rok společnost vydala jedno ze svých videí, kde nastínila novou technologii a jak vlastně pracuje. Do plochy nad displejem se vtlačuje tekutina, která vytváří pod tlakem tlačítka na předem nachystaných místech. Nejedná se o zcela dokonalou technologii, ale při jejím zmenšení se dá docílit ještě lepšího využití. Nyní mají konečně nové video, které více nastiňuje praktické využití.

Po roce se Tactus ukázal na veletrhu CES v Las Vegas s novými informacemi a také první prototypem tabletu, jenž je vybavený touto technologií.

Nejedná se jen ukázkový prototyp. Technologie má být natolik daleko ve vývoji, že se s prvními prodejními kusy můžeme setkat již na konci tohoto roku. Redaktoři z webu Engadget měli možnost si pohrát s tímto tabletem a vše natočili na video.

Nejde jen o znázornění klávesnice, můžete si také nechat zvýraznit i tlačítka pro hraní her, což zajisté mnoho z vás uvítá. Zajímavostí je také to, že se nejedná o energeticky náročnou technologii, která by vám vycucla baterie. Spotřebovává ji jen tehdy, když se tlačítka zobrazí.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dušan Bartek

13. 1. 2013, 17:53

i must have on my phone :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim