reklama

Synaptics – řešení dotyku u tabletů s tenkým rámečkem

Synaptics – řešení dotyku u tabletů s tenkým rámečkem
2013-01-10T15:00:01+02:00
• 10. 1. 2013

V minulém roce jsme mohli vidět prototypy displejů s rámečky dosahujícími šířky pouhý 1 mm. Zřejmě se s podobnou záležitostí budeme setkávat i u tabletů, na jejichž okraje se nám nevleze ani palec při držení. Prvním takovým pokusem je samotný iPad mini, který má problém s dotykem palce při držení řešený softwarově. Prakticky rozezná tento dotyk a ignoruje ho. Synaptics vyvíjí řešení, které má být daleko přesnější a spolehlivější.

Zástupci společnosti Synaptics řekli, že prototyp tabletu Sensa, který je k vidění na veletrhu CES, opustil jejich laboratoře před několika dny. V tuto chvíli se jedná jen o referenční zařízení, které má demonstrovat novou technologii. Nejde jen o software, sám tablet má na zadní straně umístěnou dotykovou vrstvu (možná jen senzory), které reagují na držení. Ve výsledku tablet dokáže rozeznat, kterou rukou jej držíte a následně ignorovat palec, jenž se dotýká displeje. V dané oblasti dotyku se ignoruje dotyková vrstva a ve spojení se softwarem se dá dojít k zajímavému využití. Demonstraci můžete vidět na videu.

Jak jste mohli vidět, tak v oblasti, kde se palec dotýkal, docházelo k dynamickému obtékání textu, čímž jste si mohli nerušeně číst, aniž byste museli s palcem uhýbat. Rozhodně se tato novinka nezařadí k těm nereálným, kde jste se báli jen sáhnout na zařízení, jelikož reagovalo na jakýkoliv dotek. V tomto případě vidím posun kupředu a rozhodně bych něco takového uvítal, jakožto nativní řešení. Zřejmě se jen tak brzy nesetkáme s takovým tabletem. Softwarové řešení může být daleko jednodušší, ale zde by mohli nastat jiné problémy. Chtěli byste takové rozeznávání držení tabletu?

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat