reklama

ZTE chystá prodej smartphonů s Firefox OS v Evropě

ZTE chystá prodej smartphonů s Firefox OS v Evropě
2013-01-10T14:15:24+01:00
• 10. 1. 2013

V poslední době se čím dál více objevují nové mobilní operační systémy, které mají snahu srazit závislost výrobců mobilů na systému Android. Jedná se o velmi náročný úkol a nikdo neočekává, že by se jim to podařilo v krátkém horizontu. Jedním takovým počinem je Firefox OS od Mozilly, který již má podporu v podobě několika výrobců a dokonce operátorů. Prozatím jsme měli zprávy o tom, že se první smartphony chystají pro trh v Jižní Americe, ale zřejmě se dočká i Evropa.

CEO americké pobočky ZTE se nechal slyšet, že společnost je připravena na uvedení smartphonu s Firefox OS na americkém trhu a navíc dodal, že v současnosti jsou plány i pro Evropu. Možná se starý kontinent dočká této novinky dříve, než jsme si vůbec mohli myslet. ZTE je připraveno na produkci těchto smartphonů, ale stále jsou zde jednání, která mají přinést podporu prodejců a mobilních operátorů. V tomto ohledu můžeme skoro počítat se zapojením operátora O2, který projeli vysoký zájem o Firefox OS.

Zatím není zcela jisté, jestli se nakonec v nabídce tohoto operátora setkáme s takovým mobilem. Bohužel jsme doposud nemohli vidět ani produkční verzi, která by napověděla, jestli se bude jednat o zařízení střední, nebo nižší třídy. Dle informací z Mozilly víme také o dalším výrobci, který má podobné plány jako ZTE. Tím je čínská společnost TCL, jež vlastní značku Alcatel. Zřejmě se tak můžeme tento rok těšit na nové mobily s odlišným systémem.

BohuĹľel všechno nezávisĂ­ jen na vĂ˝robcĂ­ch nebo prodejcĂ­ch. O ĂşspÄ›chu samozĹ™ejmÄ› rozhodnou sami zákaznĂ­ci – jestli hodlajĂ­ investovat do zcela novĂ©ho ekosystĂ©mu. V tĂ©to oblasti se chtÄ›jĂ­ vĂ˝znamnÄ› angaĹľovat i sami vĂ˝robci, aby podpoĹ™ili rozmach novĂ©ho systĂ©mu. SledujĂ­ tĂ­m menší závislost na Androidu, ale je nám jasnĂ©, Ĺľe se nejedná o lehkĂ˝ Ăşkol. My si nynĂ­ poÄŤkáme na prvnĂ­ modely, abychom vám mohli pĹ™inĂ©st zkušenosti a postĹ™ehy s novĂ© platformy a ekosystĂ©mu.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim