reklama

PaperTab – prototyp s flexibilnĂ­m E-Inkem

PaperTab – prototyp s flexibilnĂ­m E-Inkem
2013-01-10T15:15:12+02:00
• 10. 1. 2013

Možná se nám objevuje nová technologická bublina v podobě možnosti ohýbaní displejů, ale snad se pletu a nakonec si lidi oblíbí ohýbatelné displeje. Tentokrát zde máme prototyp zařízení, které kombinuje E-Ink displeje a speciální stůl, který je rozložen na několik částí podle funkčnosti.

Pokud se zaměřím jen na jednotlivé ohýbatelné E-Ink displeje, tak se jedná o celkem netradiční využití. Kromě velmi úsporného displeje získáte možnost interakce s nimi. Například ohnutím na jedné straně docílíte přechodu na jinou stranu dokumentu, který prohlížíte. Je zde dokonce možnost dotyku a s využitím klávesnice můžete pomalu vyťukat email. Pokud máte takových displejů více, tak je lze kombinovat.

Díky tomu si můžete zobrazit i větší nákres, anebo jednoduše přepošlete obrázek na druhý displej. Než abych popisoval veškeré možnosti, tak se raději podívejte na ukázku toho, co mysleli samotní vývojáři.

Jedná se o opravdu pěknou demonstraci toho, co lze v dnešní době dělat, ale nevidím v tom praktické využití. Možná bych ale využil samotnou podobu flexibilních E-Ink displejů se schopností rozeznávat dotyk. Bylo by však potřeba zapracovat na odezvě, která je stále příliš pomalá na nějakou větší interakci.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim