reklama

ST-Ericsson NovaThor L8580 – ve znamení úspory energie

ST-Ericsson NovaThor L8580 – ve znamení úspory energie
2013-01-14T17:03:45+01:00
• 14. 1. 2013

Vedle NVIDIE, Samsungu a Qualcommu existují i jiné společnosti, které chtějí nabídnout maximální výkon SoC (System on Chip) při snížení energetické náročnosti. Jednou takovou je i SoC NovaThor L8580 od společnosti ST-Ericsson. Ačkoliv u konkurence můžeme nalézt procesory, které využívají jádra Cortex A15, tak u této novinky se setkáme s Cortex A9.

Asi jste si řekli, že se nebude moci rovnat s konkurencí, ale zkusme této jí dát šanci. Nevyužívá sice nejmodernější architekturu, ale je zde využit 28nm výrobní proces, který slibuje menší náročnost na energii, ale zároveň se můžeme dočkat navýšení výkonu. NovaThor L8580 obsahuje čtyři jádra a každé může dosahovat frekvence až 2,5 GHz. Je zde také zakomponovaná grafika PowerVR SGX544, jejíž frekvence je 600 MHz.

Nativně bude podporovat displeje až do rozlišení 1920 x 1200 pixelů, s čímž souvisí podpora videí ve stejném rozlišení. Dokonce si poradí se dvěma senzory pro foťáky, jež mohou dosahovat na hodnoty 20 MPx a 5 MPx. V oblasti podpory mobilních sítí si nabídne s LTE HSPA+, TD-SCDMA a EDGE. Menší zajímavostí je podpora natáčení 3D videí, což v dnešní době asi už moc nevyužijeme, jelikož se takové smartphony neprosadily.

Ačkoliv se nemusí zdát nejlepším protivníkem pro 8jádrové a 4+1jádrové procesory, jistě dovede nalákat na spotřebu energie. ST-Ericsson tvrdí, že je méně náročný než konkurenční produkty. Navíc se zdá, že jen zdokonaluje technologii, která má ještě šanci uspět. Samozřejmě musíme počkat na první produkt s tímto SoC a následně porovnat s konkurencí. S největší pravděpodobností se objeví u nějakého modelu od Sony.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim