reklama

Parrot eBee – hračka nebo nástroj profesionálů? video

Parrot eBee – hračka nebo nástroj profesionálů? [video]
2013-01-14T15:30:00+01:00
• 14. 1. 2013

Společnost Parrot vám může být známá, jelikož se proslavila kvadrokoptérami Ar.Drone, které lze ovládat skrze smartphone nebo tablet. Nedáno učinila investici do startupu SenseFly, který vytvořil své malé „letadýlko“ eBee, od nějž se dá očekávat hodně. Ačkoliv vypadá jako další hračka, může se stát nástrojem profesionálů.

Prozatím se neví, kdy se objeví v prodeji a jestli bude mít podporu mobilních zařízení. Na druhou stranu se může stát nástrojem pro mapování oblastí z malé výšky. eBee obsahuje kameru Canon Powershot, díky níž může pořizovat snímky terénu nebo také natáčet videa. Ve výbavě nechybí GPS a dokonce se zde mluví i o 3D mapování, což naznačuje, že by mohlo být využíváno i pro zlepšování Google Map. Nyní se podívejte na video, kde je demonstrováno, jak může mapovat oblast.

Jedná se o velmi skladné zařízení, které můžete strčit do batohu. Navíc se dá také použít i v soukromém sektoru třeba u navrhování budov nebo jiné práci, kde potřebujete zmapovat nějakou oblast detailně. Hlavně v případě kdy nejsou dostupné aktuální satelitní snímky daného území. Nyní si musíme počkat, jestli Parrot nabídne eBee i obyčejným lidem.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim