reklama

SOS nabíječka pro mobilní telefony

SOS nabíječka pro mobilní telefony
2013-01-29T14:26:12+01:00
• 23. 1. 2013

Jistě se vám mnohokrát stala situace, kdy potřebujete nutně dobít svůj mobilní telefon a nemáte u sebe zástrčku. Nyní přišla firma SOS Ready s konkrétním řešením, jedná se o nabíječku  „Hand-Crank Emergency Cell Phone Charger“, která sází na přeměnu kinetické energie v elektrickou.

Nic záhadného v tom nehledejte, zařízení je poměrně jednoduché. Přístroj obsahuje pohybovou páčku pro vytváření mechanické energie a 3 led diody pro případ použití jako svítilny. Konstrukce je odolná a celé tělo je pogumováno, což napomáhá vyšší odolnosti proti nárazům nebo pádům. Na zařízení nalezneme výstup pro připojení speciálního konektoru, do kterého připojíte potřebnou koncovku pro vaše zařízení. Výrobce bohužel neuvádí konkrétní hodnoty při nabíjení, každopádně je jisté, že z nabíječky vychází 5V napětí, které je celosvětovým standardem pro nabíjení pomocí USB. Pokud si předvedeme modelovou situaci, kdy se nám mobilní zařízení nabíjí ze zástrčky např. hodinu, nedokáži si představit, že budu hodinu bez přestání točit s páčkou stejnou rychlostí a zdaleka nedosáhnu plného nabití baterie.

Video, které poukazuje na princip funkčnosti

Výrobci se snaží být inovativní a přijít s nějakou vychytávkou, což je dobře. Jedná se o další alternativní způsob, kterým můžete dodat aspoň trochu energie do vašeho smartphonu. Bohužel se nemusí jednat o zcela praktickou záležitost, ale může se hodit do extrémnějších podmínek jako nouzové řešení.

Zdroj: plus.google.com

reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim