reklama

15 000 nových aplikací pro BlackBerry 10 za 37 hodin

15 000 nových aplikací pro BlackBerry 10 za 37 hodin
2013-01-14T14:33:28+01:00
• 14. 1. 2013

Konec měsíce se blíží a s tím souvisí i akce společnosti RIM, která má představit nový systém BlackBerry 10, s čímž souvisí také nová zařízení. Jak již víme z minulosti, žádný systém se neobejde bez pořádné dávky aplikací. Na něco podobného tak trochu doplatil Windows Phone, kterému to je vyčítáno dodnes. Ani Metro aplikací pro Windows 8/RT není dostatek, což vznáší negativní pohled na celý systém. RIM se snaží, aby v den uvedení systému a začátku prodeje zařízení byl dostatek aplikací pro zákazníky.

 

S tím ale souvisí mnoho akcí a nemalé investice. Kanadský výrobce už několikrát uspořádal akci nesoucí název Port-a-Thon, která je zaměřena na portaci aplikací z Androidu a HTML5 na systém BB10. Jedná se o opravdový maraton pro vývojáře, jelikož za určitý čas musí přenést upravené aplikace, za což dostanou také finanční odměnu. Samozřejmě aplikace musí projít schvalovacím procesem a za každou úspěšnou portaci dostanou 100 dolarů. Je zde samozřejmě limit ve výši 20 aplikací, za které mohou dostat finanční odměnu. Jsou zde i jiné bonusy, ale to nechme stranou.

Při posledním maratonu, který se konal 11. a 12. ledna se podařilo převést za 37 hodin neuvěřitelných 15 000 aplikací. Jednalo se o opravdovou rychlost, jelikož za hodinu přibylo přes 400 nových aplikací. Bohužel se jedná o porty, což znamená, že to nejsou nativní k aplikace, které jsou většinou kvalitnější, byť to nemusí být vždy pravda. Český vývojář Tomáš Hubálek se k tomuto způsobu získávání vyjádřil následovně.

Takto portované aplikace bohužel často nepřinášejí ten pravý uživatelský zážitek (User Experience) vzhledem k tomu, že jejich uživatelské rozhraní  nesplňuje UIG (User Interface Guidelines) ani integrace to operačního systému nemůžou být nikdy 100%.

Uživatelé, kteří se s takto portovanými aplikacemi mohli setkat už na PlayBooku, je většinou nemají moc rádi a o to víc oceňují nativní aplikace.

Ačkoliv velká zásoba aplikací může být dobrým marketingovým tahem kanadského výrobce, tak ve výsledku mohou zklamat. Počítá se ale také s tím, že po startu budou přibývat i aplikace nativně vytvořené pro systém BB10.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim