reklama

Microsoft Surface Pro 64 GB – k dispozici budete mít 36 % z celkového prostoru

Microsoft Surface Pro 64 GB – k dispozici budete mít 36 % z celkového prostoru
2013-01-30T07:05:19+02:00
• 30. 1. 2013

Možná si říkáte, že zde byl podobný článek. Máte rozhodně pravdu, ale týkal se tabletu Surface RT, u kterého Microsoft uvádí, že je vybaven 32GB úložným prostorem pro vaše data, ale ve skutečnosti jste si mohli uložit jen 16 GB. Dokonce zde padla žaloba ze strany zákazníka, ale s největší pravděpodobností neuspěl, jelikož Microsoft vše vysvětluje na svých stránkách.

Nyní se blíží prodej dospělejší verze Surface Pro s Windows 8 Pro a jako základní model se vám nabídne model s 64 GB prostoru. I zde systém zabere nějaké to místo, ale pokud očekáváte, že z celé velikosti vám zůstane aspoň polovina, tak vás zklameme. Tentokrát vám zbude jen 23 GB ze 64 GB. Zabraný prostor je využit samotným systémem Windows 8, obnovovacím oddílem a nainstalovanými aplikacemi. Samozřejmě se není čemu divit. U běžných notebooků a PC se tomu tak děje neustále, ale na nich vetšinou máte několik set GB. Zde jste limitováni, byť máte možnost rozšíření, ale ne každý chce neustále něco připojovat, aby měl svá data vždy po ruce.

Pokud se ptáte na 128GB model, tak zde to je o něco lepší. Volného prostoru je 83 GB, ale i tak si zde systém a všechny náležitosti zaberou pořádný kus. Microsoft se ale k celé situaci vyjádřil s tím, že obnovovací oddíl můžete přesunout na USB flash disk, díky čemuž získáte potřebné místo. Naštěstí Surface Pro je vybaven USB 3.0 a slote pro microSDXC karty, takže ve výsledku se dá pracovat i s rychlejšími disky a jinými typy zařízení. Zřejmě je celá tato kauza postavena tak trochu na klamání zákazníka, i když je vše dodatečně vysvětleno. Možná by měl Microsoft a  všichni ostatní výrobci udávat skutečnou velikost volného prostoru.

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat