HTC představil levný 4palcový Desire U

HTC představil levný 4palcový Desire U
2013-01-25T14:42:04+02:00
• 25. 1. 2013

HTC v tichosti uvedlo nový smartphone Desire U, který by měl být dle dostupných informací určen jen pro tchajvanský trh. Tento smartphone se svým designem řadí spíše do rodiny HTC One, ale je vidět, že společnost přidala něco navíc, aby se trochu odlišoval. Výbavou zapadne do nižší střední třídy, ostatně posuďte sami. Je vybaven 1GHz procesorem, 512 MB RAM, 4GB interní pamětí s možností rozšíření o microSD karty, 5MPx fotoaparátem, Bluetooth 4.0, USB 2.0 a Wi-Fi 802.11 b/g/n.

Desire U disponuje displejem o úhlopříčce 4 palce s rozlišením 480 x 800 pixelů. Baterie má s ohledem na výkonnostní potenciál telefonu slušnou kapacitu 1 650 mAh. Operačním systémem bude blíže nespecifikovaný Android s nadstavbou Sense. Jelikož se jedná o smartphone nižších technických specifikací, dalo by se předpokládat, že operačním systémem bude ve verzi 4.0 ICS, ale HTC může překvapit a nasadit rovnou Jelly Bean.

Prozatím je ohlášen jen pro čínský trh, ale jsou zde náznaky, že by se mohl dostat i do Evropy. Zatím mu nebyla určena finální cenovka, ale objevuje se částka 275 dolarů, což je v přepočtu asi 5 200 Kč. Pokud by byla o něco nižší, tak by se mohlo jednat o celkem dobře prodávaný model.

Zdroje: androidcentral.com, htc.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat