reklama

Apple si chce patentovat „Notifikační centrum“

Apple si chce patentovat „Notifikační centrum“
2013-01-03T20:44:20+01:00
• 3. 1. 2013
8

Možná vám po přečtení nadpisu vyskočil krevní tlak na maximum a momentálně se jen zuřivě díváte do monitoru. Nebo možná jste nadšeni, že Apple nezklamal a bude si chránit své duševní vlastnictví. Ano, Apple podal patentovou přihlášku na své Notifikační centrum u amerického úřadu US Patent and Trademark Office.

Stále nevěříte? Je to tak a zjevně v Applu nikoho nezajímá, že Notifikační lištu z Androidu chrání patent. Už tu máme menší rozdíl v pojmenování, ale to je jen maličkost. Google si svůj způsob notifikací nechal patentovat již v roce 2009 a až teprve nedávno mu byl patent udělen. Trvalo to téměř 3 roky.

Nyní zkouší Apple patentovat něco, co očividně bylo poprvé k vidění na Androidu. Patentovou přihlášku podal v létě roku 2012 a dokonce to zkouší u světové organizace World Intellectual Property Organization. Ačkoliv přihláška poměrně detailně popisuje samotné fungování, tak se jedná o téměř totožnou funkci z Androidu.

Jedná se ale jen o přihlášku. Ještě to nic neznamená a nakonec může být také úřadem zamítnuta. I tak mě osobně udivuje troufalost společnosti z Cupertina. Pokud se ale podívám na nedávné události, tak tento postup chápu. Jakmile Google získal svůj patent na notifikační lištu, tak to Samsung zkouší v Jižní Korei a žaluje Apple pro porušení. Ve hře je právě Notifikační centrum v systému iOS. Bude zajímavé sledovat tuto situaci, jelikož může způsobit opravdovou válku, která by se mohla přenést i do jiných kruhů.

Zdroje: appleinsider.com, droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Igor Ďurček

4. 1. 2013, 17:32

To je neuveritelne…prisiel s tou listou ako posledny a ma tu drzost zaziadat o patent….svine odporne…. :-)

Vojtěch Šindelář

4. 1. 2013, 9:52

TO snad neni prvda, taková drzost! Apple žaluje uplně každýho a přitom sám krade jak straka, spíš by se měl soustředit na vývoj svýho chaotickýho a nedodělanýho systému

Ondřej Kolín

3. 1. 2013, 21:59

@google-1ec8d57a1d8978e8cade8eb1eb9b685b:disqus :D. Jinak, že Apple je s patenty drzej jako opice dokázal už mnohokrát, tohle jen další příklad… (flame zakládat nechci, o to se postará článek)

Vojtěch Míček

3. 1. 2013, 21:34

kuba007 poradíš mi kde se konají Apple iBrainwashed akce?

opet nekdo ,,lehce´´ zamereny proti applu,nemeli byste byt objektivni a ne subjektivni?

Ondy From Minecraft

4. 1. 2013, 8:26

lehce zaměřený? Iphone může být dobrý smartphone ale pokud bude stát více než nejdražší android telefon, bude vždy hnusným chrchlem na vesnickém chodníku. Kdo si ho asi tak může dovolit ten slavný Iphone? jen zazobanci. Kdyby bylo jen na mě, tak by Iphone nebyl. Je to jen telefon jako každý jiný. Jediné co se platí je značka a to mě neskutečně krká…

Díváte se na iPhone očima našeho „specifického“ telekomunikačního trhu. iPhone je v místech, kde konkurence funguje, naprosto běžné spotřební zboží, třeba TMo UK nabízí iPhone 5 32GB se 2 letou smlouvou za 20GBP. Samozřejmě, plná cena je 450GBP, ale za tu si telefon nikdo nekupuje. Myslíte si, že kdyby byl iPhone exkluzivita, že by kolem něj  vznikl tak velký trh příslušenství a podporoval ho pomalu každý výrobce mixerů? To snad jen u nás se částí obyvatelstva považuje vlastnictví iPhone za něco exkluzivního a člověk se jeho vlastnictvím dostává do „vyšší“ společnosti.

Pro úplnost bych dodal – iPhone nevlastním, ale ne kvůli morálnímu vztahu k Applu, ale protože mi nevyhovuje. Ale znám lidi, kteří si ho pořídili, právě protože jim vyhovuje a nemám nutkání je kvůli jejich preferencím nazývat debily a iOvcemi.

Jakub Koubek

4. 1. 2013, 16:50

Tady nejde o cenu. Spousta českých webů včetně Dotekománie je zaměřená vůči Applu, protože to zvyšuje návštěvnost. Třeba Samsung má 10x víc patentů než Apple, jen o tom nikdo nepíše.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim