reklama

Apple v Číně prohrává boj s firmou Coolpad

Apple v Číně prohrává boj s firmou Coolpad
2013-01-29T09:30:04+02:00
• 29. 1. 2013

Výrobce Coolpad zřejmě nikomu z vás nebude nic říkat, stejně jako jejich model 8060, který je momentálně velmi žádaným zbožím. Tato čínská společnost ve srovnání s Applem velikostně sice zaujímá pouze necelé jedno procento, ale svými prodeji v domovské zemi hravě překonává i tohoto kalifornského giganta.

Jedná se o jednoho z několika obchodníků, kteří prodávají své chytré telefony jako Apple, s tím rozdílem, že cena zařízení nepřesahuje hranici 160 dolarů (tj. v přepočtu 3 052 Kč), což je zhruba pětina částky potřebné na pořízení nového iPhonu. Díky zdvojnásobení prodejů v roce 2012 se společnost Coolpad zařazuje na třetí místo, Apple okupuje až šestou příčku před domácími výrobci jako je Lenovo, ZTE a Huawei. Prvenství v prodeji chytrých telefonů na území Číny si drží Samsung.

Díky prozatímní nulové odezvě na levný telefon od Applu a následnému omezování prodejů iPhonu, může úspěch slavit Coolpad, což jasně dokazuje, že levné telefony ze střední třídy běžící na operačním systému Android jsou stále lákavější volbou a přitahují více spotřebitelů. V nejbližší době má Apple v plánu oslovit tuto střední třídu na čínském trhu, a to zřejmě levným iPhonem zaměřeným na rozvíjející se trhy, o němž se poslední dobou tolik mluví. Na závěr by mělo dojít i k dohodě s největší telefonní společností Chine Mobile.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim