reklama

Apple v Číně prohrává boj s firmou Coolpad

Apple v Číně prohrává boj s firmou Coolpad
2013-01-29T09:30:04+02:00
• 29. 1. 2013

Výrobce Coolpad zřejmě nikomu z vás nebude nic říkat, stejně jako jejich model 8060, který je momentálně velmi žádaným zbožím. Tato čínská společnost ve srovnání s Applem velikostně sice zaujímá pouze necelé jedno procento, ale svými prodeji v domovské zemi hravě překonává i tohoto kalifornského giganta.

Jedná se o jednoho z několika obchodníků, kteří prodávají své chytré telefony jako Apple, s tím rozdílem, že cena zařízení nepřesahuje hranici 160 dolarů (tj. v přepočtu 3 052 Kč), což je zhruba pětina částky potřebné na pořízení nového iPhonu. Díky zdvojnásobení prodejů v roce 2012 se společnost Coolpad zařazuje na třetí místo, Apple okupuje až šestou příčku před domácími výrobci jako je Lenovo, ZTE a Huawei. Prvenství v prodeji chytrých telefonů na území Číny si drží Samsung.

Díky prozatímní nulové odezvě na levný telefon od Applu a následnému omezování prodejů iPhonu, může úspěch slavit Coolpad, což jasně dokazuje, že levné telefony ze střední třídy běžící na operačním systému Android jsou stále lákavější volbou a přitahují více spotřebitelů. V nejbližší době má Apple v plánu oslovit tuto střední třídu na čínském trhu, a to zřejmě levným iPhonem zaměřeným na rozvíjející se trhy, o němž se poslední dobou tolik mluví. Na závěr by mělo dojít i k dohodě s největší telefonní společností Chine Mobile.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného zrodu a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 7 let. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale moc nezapomíná ani na Android nebo BlackBerry OS.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim