reklama

5 aplikací ze storu: IM komunikace a volání zdarma Android

5 aplikací ze storu: IM komunikace a volání zdarma [Android]
2013-01-09T13:05:45+01:00
• 9. 1. 2013
6

V dnešní době je poměrně běžnou věcí to, že máte na svém smartphonu aktivovaný datový tarif pro připojení k internetu. Pokud jej nemáte, tak se určitě občas vyskytujete v blízkosti nějaké wi-fi sítě ať už doma, či někde na veřejném hotspotu. Výhody připojení využívá mnoho vývojářů, kteří tvoří aplikace, jež se zaměřují na volání a posílání zpráv právě přes internet. Platíte tedy jen paušál za připojení k internetu, ale nic navíc. Toto se samozřejmě moc nelíbí operátorů a věřím tomu, že to je jeden z hlavních důvodů, proč naši operátoři půjdou jen velice neochotně dolů s cenou za datové tarify. Jednoduše jim díky službám, jako je Facebook, Google Talk a mnoho dalších, unikají peníze, které by rádi vybírali za volání a posílání SMS.

Já jsem se dnes rozhodl zaměřit na služby, které využívají internetovou konektivitu, díky níž si můžete pohodlně zasílat multimediální zprávy a při troše štěstí, nacházíte-li se v místě s dobrým signálem, si i zavolat. Kvalita signálu je právě pro hovory klíčová, protože hlasová modulace je velice citlivá na různé výkyvy a problémy se signálem, kterým je přenášena. Ideální stav je tedy ten, že budete mít dobré připojení přes wi-fi, či přes 3G síť. V případě Edge připojení to už bude mít zásadní vliv na kvalitu hovoru, který se může rozpadat nebo bude docházet ke zpoždění apod.

V dnešním článku vám přináším pět aplikací, které považuji ze široké nabídky za jedny z nejlepších. Názory se mohou samozřejmě lišit, nicméně není možné obsáhnout celou, velice rozsáhlou nabídku. Mezi pět aplikací, které jsem vybral, patří WhatsApp, Viber, KakaoTalk, Facebook Messenger a Skype.

WhatsApp

WhatsApp je velice povedeným nástrojem pro zasílání zpráv včetně zpráv s multimediálním obsahem.  První, co musíte udělat, je přiřadit své telefonní číslo k této aplikaci.

Po zadání čísla a vytvoření profilu se aplikace podívá do vašeho telefonního seznamu, a pokud tam nalezne nějaké telefonní číslo, které se v databázi WhatsApp nachází, přiřadí vám jej do hlavního seznamu. Aplikace WhatsApp je určená jen pro posílání zpráv. Hlasové hovory přes ni uskutečnit nelze, ale i tak je to velice povedený kousek, který má v mém telefonu své místečko.

logo-app WhatsApp Messenger WhatsApp Inc. Zdarma ANDROID

Viber

Viber je další aplikace, kterou mám rád a stabilně používám. Podobně jako u WhatsApp při první instalaci proběhne registrace vašeho telefonního čísla, kdy po zadání obdržíte v SMSce validační kód, který zadáte, resp. se sám načte.

Po úspěšné validaci aplikace projde váš seznam telefonních čísel, a pakliže se tam nachází některé, které Viber zná a je v jeho databázi, zobrazí se ve Viber seznamu. Samozřejmě můžete své kontakty pozvat k používání Viberu a seznam tak dále rozšiřovat. Viber nabízí jak zasílání zpráv, tak i volání v rámci své vlastní sítě přes internet.

logo-app Viber Viber Media S.à r.l. Zdarma ANDROID

Kakao Talk

Stejně jako Viber nabízí Kakao Talk zasílání zpráv a volání přes internet. Po standardní verifikaci telefonního čísla, která je nutná pro korektní používání služby, se můžete pustit do objevování aplikace, jež nabízí poměrně hodně možností a funkcí. Kakao Talk totiž kromě možnosti přidání vašich kontaktů nabízí jakousi sociální síť, díky které aplikace dostává poněkud robustnější podobu.

Rovněž můžete vybírat ze storu různé hry, témata a rozšíření a užít si tak více zábavy. Kakao Talk funguje mimo jiné také jako jednoduchá walkie talkie vysílačka. Tuto aplikaci musím rozhodně doporučit k vyzkoušení. S cenou zdarma se jedná o velice příjemnou záležitost.

logo-app KakaoTalk: Free Calls & Text Daum Kakao Zdarma ANDROID

Facebook Messenger

Facebook Messenger asi není třeba představovat. Pokud máte účet na Facebooku a máte aplikaci ve svém telefonu, nejspíš používáte i Messenger, který rozšiřuje komunikační možnosti v rámci sítě Facebooku. Je to pár dní nazpět, kdy Messenger obdržel docela zajímavou aktualizaci, díky níž přes něj můžete zasílat SMS zprávy a také jej používat jako vysílačku.

Aplikace je dobře provedená a funguje bez problémů. Funkce vysílačky má ale ještě pár drobností, které by bylo možné vylepšit. Pokud jste tedy nadšenci této sítě a komunikujete výhradně s přáteli přes Facebook, neměla by vám tato aplikace chybět.

logo-app Messenger Facebook Zdarma ANDROID

Skype

Skype je na poli internetové komunikace jistou stálicí, která je zde již poměrně dlouhý čas a tudíž jej nelze opomenout. Upřímně řečeno to byl vlastně můj první nástroj ještě v dobách, kdy jsem neměl chytrý telefon, přes který jsem na svém PC komunikoval se svými přáteli. Vzhledem ke konkurenci ani tento komunikátor nemohl zůstat pozadu a vývojáři reagovali mobilní verzí, která je rozhodně povedená.

Skype sice nenabízí přiřazení telefonního čísla ke službě (můžete si ale koupit v rámci služby své vlastní), nicméně přes něj v rámci internetu můžete také volat i na fyzická čísla za předpokladu, že máte předplacený kredit. Na své Skype kontakty samozřejmě voláte zdarma resp. v rámci poplatku operátorovi za internetové připojení. Samozřejmostí je posílání zpráv včetně těch multimediálních.

logo-app Skype Skype Zdarma ANDROID

Pokud jste si z výše uvedeného seznamu nějakou aplikaci vybrali a rozhodli jste se ji vyzkoušet, podělte se o své zkušenosti a samozřejmě můžete doporučit tu, která vyhovuje nejvíce vám.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Ondřej Dibelka

9. 1. 2013, 15:45

Mohl by mi prosím někdo přiblížit jak funguje odesílání SMS z aplikace Facebook Messenger ?

Předem díky za odpověď 

Karel Trcalek

9. 1. 2013, 15:29

A co ICQ?

On dnes ještě někdo používá ICQ? -_-

I když už na ICQ probíhá minimum komunikace přes internet (nyní spíše xmpp) mám ho pořád zapnutý v rámci jednoho univerzálního klienta :-)

Václav Marvan

9. 1. 2013, 15:20

GOOGLE TALK ?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim