reklama

ZTE získalo obrovskou finanční injekci. Co se chystá?

ZTE získalo obrovskou finanční injekci. Co se chystá?
2012-12-05T10:30:51+01:00
• 5. 12. 2012
1

Když se nyní podíváme na trh se smartphony a tablety, můžeme vidět obrovské množství výrobců. Mnozí z těch větších dělají vše pro to, aby se zachránili, jelikož jsou v těžkém postavení vůči konkurencí, která dokáže produkovat větší množství zařízení za nižší ceny. Stále se objevují zprávy o restrukturalizaci nějaké firmy s cílem se dostat do zisku. U jiných společností to vypadá absolutně jinak a spíše se chystají expandovat.

Jednou takovou je například ZTE, které se řadí mezi pět největších výrobců mobilů na světě. Zatím jsme neslyšeli o tom, že by tato čínská společnost měla nějaké finanční problémy, ale jak se zdá, tak nedostatkem peněz trpět nebude. Čínská banka, která je vlastněná státem, se rozhodla, že ZTE dá půjčku s nízkým úrokem ve výši 20 miliard amerických dolarů.

Asi se budete ptát stejně jako já, proč došlo k této transakci. Je zde možnost nějakých finančních problémů? Zřejmě vůbec a jedná se s největší pravděpodobností o poděkování. Zní to možná trochu divně, ale tak nějak jsem pochopil toto jednání čínské vlády. Podobné investice jsou udělovány spolu s podmínkami a v tomto případě se jedná o vybudování nových továren. To samozřejmě není vše, souvisí s tím také podpora infrastruktury a investování do nových technologií.

Nubia – nová značka od ZTE

Zahraniční zdroje se také zmiňují o tom, že podobné investice se udělují v případě, kdy má firma šanci se výrazně prosadit na zahraničních trzích. Takže v tomto ohledu se jedná o podporu růstu samotné společnosti ZTE. Zřejmě se v následujících letech dočkáme většího působení této společnosti s vidinou ovládnutí většího podílu mobilního trhu. Bohužel zde padly i otázky, proč zrovna jen ZTE? Další významnou společností je třeba Huawei, který nic podobného nezískal. Čínská vláda zřejmě vybrala společnost, která má největší šanci na úspěch.

V tomto pohledu se mi to zdá poněkud nespravedlivé, aspoň pokud se podívám na firmy jako Nokia nebo RIM. Obě firmy se potácejí na hraně udržitelnosti a státy, ve kterých sídlí, jsou tak trochu bokem. Zatím zde nejsou náznaky, že by jim někdo pomohl. Myslíte si, že je to správný krok od  čínské vlády? Nebo neměla zasahovat do konkurenčního boje?

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Zdeněk Ambruz

6. 12. 2012, 9:09

spravny krok to je ,ale jenom pro cinu, radeji bych videl na trhu nokie atd, nez zaplavu klonu z ciny..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim