reklama

První digitální noviny jen pro iOS končí

První digitální noviny jen pro iOS končí
2012-12-05T11:46:28+01:00
• 5. 12. 2012

Když Apple započal revoluci pomocí tabletů, tak zde nebylo mnoho ambicí k tomu, že by někdo mohl těžit z této nové platformy. Naštěstí se vše obrátilo k dobrému a v tuto chvíli zde máme spoustu úspěšných projektů, a to nejen na platformě iOS. Nedávná čísla jasně mluví o tom, že jablečný ekosystém dokáže stále generovat největší zisky pro tvůrce a vývojáře.

Tohoto efektu si také všimla společnost News Corporation, která založila celkem ambiciózní projekt The Daily, který byl nastartován na začátku minulého roku. Jedná se o první digitální noviny, které nabízí svůj obsah jen skrze aplikaci pro iOS. Cena se pohybuje kolem 99 centů za týden a celkově tyto unikátní noviny dokázaly vygenerovat 30 miliónů dolarů za rok.

Bohužel celý obchodní model nevyšel a projekt bude 15. prosince tohoto roku ukončen. Jedním z hlavních důvodů má být nedostatek odběratelů, což mělo zapříčinit i nízké výdělky. Tento efekt se také odrazil na počtu zaměstnanců, který byl na začátku tohoto roku snížen o 50 pracovních míst. Dalším důvodem byla také menší atraktivita obsahu a malý růst nových odběratelů.

V tuto chvíli je rozhodnuto o konci, ale společnost News Corporation nevidí tento pilotní projekt jako neúspěch. Získala tak mnoho informací a zkušeností, které hodlá vložit do stávajících divizích, které se stále spoléhají na běžnější způsoby předávání informací.

Nezdá se mi, že by 30 miliónů dolarů bylo málo, ale vše může směřovat k tomu, že taková podoba digitálních novin ještě není vítaná. Samozřejmě jsou tu faktory jako samotný obsah a počet oslovených zákazníků, ale je vůbec možno vydělávat jen na nějaké platformě? Zřejmě jsme se k tomuto bodu ještě nedostali, ale snad se budou podobné projekty objevovat.

Zdroj: technobuffalo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim