reklama

Sony představila vlastní Flash Tool

Sony představila vlastní Flash Tool
2012-12-06T17:54:39+01:00
• 6. 12. 2012
2

Jestliže rádi experimentujete se systémem Android a používáte vlastní ROM, tak v případě Sony je nezbytné použít program Flash Tool, který vznikl ve vývojářské obci XDA-Developers. Bez otevřeného bootloaderu (zavaděče) se k instalaci jiného systému nedostanete. Právě k tomu slouží tento program, který mimo jiné umožní třeba i dřívější aktualizaci telefonu.

Nyní je ve fázi beta oficiální nástroj od Sony, který nabízí možnost odemknout Bootloader a přesto zachovat původní software Sony Mobile. V jiném případě se v aktualizačním programu PC Companion telefon odmítne aktualizovat. Přesto si musíte uvědomit, že pokud dojde k potížím, automaticky ztrácíte záruku. V současnosti jsou podporovány pouze tři přístroje – Xperia S, Xperia arc a Xperia arc S. Nabídka se brzy rozroste o další modely. Můžeme hovořit o velkém kroku pro komunitu.

Flash tool pro zařízení Xperia™ ke stažení

Zdroj: xperiablog.net

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Ještě jsem nezkoušel, zůstane mi všechno v telefonu, nebo budu muset pak všechno nastavit a instalovat znova všechny aplikace atd.?

Evžen Šubrt

7. 12. 2012, 6:41

Super zpráva. Po nedávném omylu se Samsungem (Ace Duos) jsem se rozhodl pořídit si co nejdříve jiný telefon, a tak to vypadá na pokorný návrat k Sony. Před tím jsem byl totiž dva roky navýsost spokojený s Xperií X8.

P.S: Nevím, jestli u novějších telefonů nezměnilo Sony strukturu firmware, ale k instalaci custom ROMek nemusel být odemčený bootloader, stačil root. Odemknout bootloader se musel pro instalaci nových kernelů.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim