reklama

Google Plus komunity

Google Plus komunity
2012-12-07T06:45:18+01:00
• 7. 12. 2012

Google včera představil a zároveň uvolnil novou hračku pro členy sociální sítě Google Plus. Jedná se o takzvané Komunity a my jsme si pro vás vytvořili hned jednu, která se bude točit kolem systému Android.

O co vlastně jde?

Doposud členové této sociální sítě mohli sdílet příspěvky jen veřejně, vybraným kruhů anebo je cílit na konkrétní osoby nebo stránky. Pokud jste ale řešili problém nebo jste se chtěli podělit se svou zkušeností s lidmi, kteří se věnují systému Android, tak jste měli jen jednu možnost. Poprosit nějakou stránku, aby nasdílela váš příspěvek, díky čemuž se dostal mezi více lidí. Ti buď mohli pomoci nebo se mohli dozvědět něco nového. Bohužel jste tímto někdy mohli otravovat lidi, kteří vás sledují, ale třeba je váš problém nezajímá, nebo mu nerozumí.

Komunity na G+ toto řeší velmi elegantním způsobem a již nemusíte nikoho prosit o sdílení. Stačí se stát pouze členem a vaše příspěvky uvidí jen daná komunita. Podívejte se na video, které Google uvolnil k představení této novinky.

Jak psát pro Komunitu

Je to velmi jednoduché. Napíšete běžný příspěvek a následně označíte komunitu, pro kterou je určen. My jsme si pro vás připravili hned dvě, takže si můžeme ukázat, jak takový příspěvek vytvořit. V první řadě napíšete, co chcete sdělit a které komunitě to patří.

Nyní stačí komunitu označit, ale to není vše. Naše komunita kolem Androidu má také podsekce, takže můžete svůj příspěvek cílit ještě konkrétněji. V ukázce se zmiňuji o ROOTu, takže nyní vyberu podsekci ROOT.

Teď stačí jen nasdílet a vše je hotovo. Příspěvek je nyní určen jen pro komunitu a danou sekci, tudíž nemusíte otravovat lidi, u kterých jste v kruzích.

 Jak vypadá komunita

Máme první nasdílení hotové a nyní se můžeme podívat, jak vůbec taková stránka dané komunity vypadá. V první řade si můžete všimnout, že se vám zobrazují všechny příspěvky, na které můžete reagovat. Pokud ale chcete diskutovat pouze v jedné sekci, tak není nic jednoduššího, než se do ní přesunout. Od té chvíle uvidíte jen ty příspěvky od členů, které byly směřovány třeba do výše zmíně podsekce ROOT.

Co na to říkáte? Pokud vás zaujala právě naše komunita kolem Androidu, tak není nic jednoduššího, než se zapojit.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim