reklama

Nové mapy od Applu mohou být životu nebezpečné

Nové mapy od Applu mohou být životu nebezpečné
2012-12-12T14:23:57+01:00
• 12. 12. 2012
1

Apple si vydáním nových map v rámci uvedení nového iOS 6 zadělal na pořádnou ostudu. Policie v australském městě Victoria vydala varování pro motoristy, kteří cestují do města Milduray. Jak totiž zjistili, v nových mapách se toto město nachází 70 km od  své původní polohy v samém středu národního parku Murray Sunset, který se vyznačuje vysokými teplotami, jež mohou dosahovat až 46 stupňů celsia, a je prakticky bez zdrojů pitné vody. Na obrázku níže můžete vidět červenou značkou vyznačenou polohu, kde se podle map Apple Mildura nachází a fialovou značkou je vyznačena poloha, kde se Mildura nachází ve skutečnosti.

Objevily se případy, kdy se někteří motoristé ocitli díky špatné navigaci po dobu více než 24 hodin bez vody a jídla a museli čelit nebezpečným podmínkám a hledat oblast, kde se nachází mobilní signál. Dle informací australské ABC News, museli policisté zachraňovat šest lidí, kteří se díky špatným mapám ocitli v této nehostinné oblasti. Policie ve městě Victoria společnost Apple kvůli tomuto incidentu kontaktovala a zároveň varovala všechny obyvatele, aby raději využili jiné navigační systémy.

Apple musel po spuštění nových map v rámci iOS6 čelit veliké kritice mezi uživateli. Jistě si vzpomenete, jak internetem proběhl nejeden vtip na účet Apple a jeho map. Apple uznal fatální omyl, který vedl v australské Victorii k těmto incidentům, a zároveň přijal opatření ve svých řadách, jež vedla k ukončení činnosti několika lidí podílejících se na projektu map, mezi kterými byl i viceprezident pro iOS software Scott Forstall a manažér projektu Richard Williamson. Sám šéf Apple Tim Cook pak vydal veřejnou omluvu a přislíbil, že bude zajištěna okamžitá náprava.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

co dodat .. myslej si že maj na google a takhle to dopadá…. ubohý…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim