reklama

Nokia nabídla pracovní pozici pro vývoj Androidu?

Nokia nabídla pracovní pozici pro vývoj Androidu?
2012-12-01T10:09:14+01:00
• 1. 12. 2012
2

Když se dnes znalých lidí zeptáte, co si vybaví pod názvem společnosti Nokia, tak asi odpoví Symbian a Windows Phone. Fanoušci by raději viděli na Lumiích systém Android, jelikož se jim líbí zpracování a konstrukce mobilů, ale už neholdují systému od Microsoftu. Někteří stále čekají na chvíli, kdy se „konečně“ finský výrobce obrátí na systém od Googlu.

Na nějakou chvíli se na sociální síti LinkedIn objevila nabídka pracovní pozice, které nenasvědčovala současnému stavu v portfóliu výrobce. Sami se podívejte na originální text, který nám napovídá, že Nokia něco chystá.

We are looking for an expert C/C++ & JAVA engineers to develop embedded linux device software and hardware drivers for our exciting new products. The candidate must have knowledge and experience working with mobile phone technology. Strong knowledge of embedded linux drivers and resource optimizations such as scheduler/governor is a must. Experience with network stack, RF driver, display driver, and imaging pipeline are also essential.

You will be a hands-on leader of the team that builds innovative products and services using the latest mobile, imaging, and location technologies. You should have shipped commercial software, great team collaboration skills, and strong communication skills. You should also be passionate for mobile devices, be self-driven and motivated and be adaptable to the ever changing mobile market. You will also be closely involved in architecture, system design and product specification.

Hlavními slovy v celém textu jsou Linux a Java. Ještě nedávno bych si mohl myslet, že je to kvůli systému MeeGo. Dokonce by tomu nasvědčovalo vyjádření jednoho z vysoce postavených lidí v českém zastoupení Nokie, že se s tímto systémem ještě setkáme, ale již tomu nepřikládám velkou váhu.

Dalším důvodem by mohl být projekt, který se bude zabývat nějakým multiplatformním řešením. To bych mohl přisoudit třeba k něčemu podobnému, jako nedávno představená mapová služba Here. To je sice možné, ale nějak by tam nezapadaly ovladače k hardwaru.

Proto si mnohé weby myslí, že by to mohlo souviset se systémem Android. Možná je na tom něco pravdy, byť neočekávám Lumii s Androidem. Aspoň ne teď. Možná si Nokia vytváří tým, který se bude zabývat možnostmi nebo testováním nějakého systému založeného na Linuxu. Rozhodně se jedná o zajímavý krok a můžeme jen spekulovat, co se skrývalo za touto nabídkou pracovní pozice.

V tuto chvíli se již na sociální síti LinkedIn daná nabídka nenachází a asi nemůžeme očekávat, že by se v brzké době objevil nějaký výsledek. Možná Nokia jen zkoumá své možnosti a alternativy pro případ, kdyby to nevyšlo se systémem z Redmondu.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

zubozrout

1. 12. 2012, 19:47

„Pro případ, kdyby to nevyšlo se systémem z Redmondu“?
Tak nevím jestli propad, který Nokia od přátelení se s Microsoftem prožívá, lze považovat za úspěch :)
Osobně Nokii a Microsoftu přeji jen rychlý konec a hodně štěstí vyhozeným linuxovým vývojářům v novém projektu Jolla Sailfish OS.

Ach ty spekulace a ty bulvární nadpisy :D…u Nokie bych zatím s tím Androidem nepočítal a na 90% bych řekl, že to bude buď MeeGo nebo jiný nový OS založený na Linuxu…ale Android? Kdepak ;)…i když bych si to přál a jak jde vidět, Android na N9 funguje (ikdyž ne ideálně).

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim