reklama

Koupí Apple pro zlepšení map firmu TomTom?

Koupí Apple pro zlepšení map firmu TomTom?
2012-12-13T13:34:00+01:00
• 13. 12. 2012

Apple se rozhodl, že bude nabízet vlastní mapové podklady s navigací. Mnohým uživatelům se to ale nelíbilo, jelikož přišli o své oblíbené Google Mapy. Po nějakém čase si většina majitelů iOS zařízení zvykla a ti, kterým tyto mapy nevyhovují, jsou nuceni používat webové podklady. Apple se ale snaží neustále zlepšovat svou službu, byť se nejedná o nejrychlejší proces.

Mezi dodavateli mapových podkladů můžeme najít mnohé společnosti. Jednou z nich je dokonce TomTom, kterou znáte spíše jako výrobce vlastních zařízení pro navigaci. V tuto chvíli se objevují spekulace od analytika  Hanse Sloba z nizozemské společnosti Rabobank, že by TomTom nemusel být jen dodavatelem.

Jeho obrovské zkušenosti z tohoto byznysu mohou pomoci ve zlepšování a toho jsou si zajisté vědomi i u Applu. Prozatím zde sice nejsou bližší informace a ani jiné spekulace, ale na kolik by vyšel takový obchod? V tuto chvíli by Apple musel zaplatit přibližně 1,18 miliardy dolarů. Nejedná se o částku, kterou by si nemohla jablečná společnost dovolit.

Apple se snaží hledat všechny způsoby pro co nejrychlejší vylepšení iOS map. Nedávno se dokonce objevily informace, že láká lidi z Googlu, aby pracovali pro něj. Zatím netuším, jestli by nákup TomTomu nějak výrazně pomohl ve zlepšování. Googlu trval vývoj dost času a nejednalo se o nejlevnější záležitost. Měl by Apple skoupit více firem pro vylepšení?

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim