reklama

Google Nexus 7 Touchstone – bezdrátovĂ© dobĂ­jenĂ­

Google Nexus 7 Touchstone – bezdrátovĂ© dobĂ­jenĂ­
2012-12-13T12:30:25+01:00
• 13. 12. 2012

Asi si říkáte, že zde nebyla ani jedna spekulace o speciální verzi referenčního tabletu se sedmipalcovým displejem. Samozřejmě se nejedná o oficiální verzi. Pouze se Rod Whitby rozhodl k tomu, že tuto starou novinku přinese i na takto levný tablet.

VyuĹľil TouchPad pro komponenty

Prozatím jsme mohli vidět bezdrátové dobíjení jen u několika mobilů. Nejedná se o nic nového, ale jakoby tato technologie chytla druhý dech a začíná se znovu šířit. Příkladem mohou být nové Lumie, SGS 3 nebo Nexus 4. Existuje několik návodů, jak umožnit bezdrátové nabíjení třeba na Galaxy Note 1 a 2. V podobných případech se nejedná o extrémně složitou záležitost, jelikož se vždy dostane kutilským způsobem na zařízení, která mají odnímatelný zadní kryt.

Nexus 7 jej samozřejmě nemá, ale to neodradilo kutila Roda, který započal svůj seriál na sociální síti Google Plus, kde jej můžete sledovat v jeho pokusech. Setkal se s několika problémy, ale vypadá to tak, že nic není nemožné. Bohužel se nejedná o dokonalou práci a stále řeší dobíjecí cyklus. Dá se však říct, že se mu podařilo dostat technologii bezdrátového nabíjení do Nexusu 7 a s nadsázkou mohu dodat, že mu chybí jen Miracast pro kompletní bezdrátový svět.


Zpočátku jsem tomuto pokusu nepřikládal moc velkou váhu, ale pak jsem si uvědomil, že se o Palmu mluví nejvíce až po jeho smrti. Systém WebOS se dostal do podoby open source a je pod nadvládou komunity a několika firem. Bezdrátové dobíjení se portuje do nejrůznějších modelů a stále se prodává na internetu. Dokonce vznikají sety, díky kterým si vše můžete udělat doma. Pokud k tomu připočtu ještě nevalnou existenci tabletu HP TouchPad, který se začal pořádně prodávat až po ukončení výroby, tak všechny tyto produkty měly něco do sebe. Je jen velká škoda, že HP nedalo šanci některým zařízením. Dnes by se jim mohlo dařit. Co myslíte?

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim