reklama

Kaspersky Lab: Česko rájem malwaru v roce 2012

Kaspersky Lab: Česko rájem malwaru v roce 2012
2012-12-12T10:20:35+01:00
• 12. 12. 2012

Společnost Kaspersky Lab včera vydala každoroční bezpečnostní zprávu se statistikami za uplynulý rok 2012 a právě ve dvou z nich figuruje také Česká republika. Ačkoliv se jedná o dvě zcela odlišné statistiky, jde o velmi pozoruhodné výsledky, které stojí za nahlédnutí.

První statistika s 20 státy nejvhodnějšími pro umístění serverů určených pro malwarové útoky, přiděluje naší zemi jedenáctou příčku v žebříčku. Nicméně předem nepropadejte panice. Druhou výpovědí vás ujistíme, že podle Kaspersky Security nejsou tyto servery útočníky využívány k útokům na domácí uživatele a navíc Česká republika je řazena mezi ty země, kde je nejbezpečnější se připojit k internetové síti.

Kaspersky Lab momentálně denně eviduje a blokuje přes 200 tisíc škodlivých programů a během celého roku 2012 úspěšně zablokoval přes 3 miliardy lokálních infekcí. Přitom oproti prvnímu pololetí počet škodlivých programů bohužel stoupl, a to průměrně o 75 tisíc za den.

Co se týče mobilního malwaru, tak 99 % bylo zacíleno na operační systém Android, ale nesmíme opomenout ani na jeho největšího konkurenta. Útoky začíná pociťovat i kalifornský Apple a jejich Mac OS X, kde narostl počet útoku oproti minulému roku téměř o třetinu.

Tato zveřejněná data pocházejí z cloudové databáze Kaspersky Security Network, která slouží k telemetrii a k okamžité ochraně ve formě blacklistů a heuristických pravidel vytvořených k ochraně před nejnovějšími hrozbami. Zdroj TZ

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim