reklama

Kaspersky Lab: Česko rájem malwaru v roce 2012

Kaspersky Lab: Česko rájem malwaru v roce 2012
2012-12-12T10:20:35+02:00
• 12. 12. 2012

Společnost Kaspersky Lab včera vydala každoroční bezpečnostní zprávu se statistikami za uplynulý rok 2012 a právě ve dvou z nich figuruje také Česká republika. Ačkoliv se jedná o dvě zcela odlišné statistiky, jde o velmi pozoruhodné výsledky, které stojí za nahlédnutí.

První statistika s 20 státy nejvhodnějšími pro umístění serverů určených pro malwarové útoky, přiděluje naší zemi jedenáctou příčku v žebříčku. Nicméně předem nepropadejte panice. Druhou výpovědí vás ujistíme, že podle Kaspersky Security nejsou tyto servery útočníky využívány k útokům na domácí uživatele a navíc Česká republika je řazena mezi ty země, kde je nejbezpečnější se připojit k internetové síti.

Kaspersky Lab momentálně denně eviduje a blokuje přes 200 tisíc škodlivých programů a během celého roku 2012 úspěšně zablokoval přes 3 miliardy lokálních infekcí. Přitom oproti prvnímu pololetí počet škodlivých programů bohužel stoupl, a to průměrně o 75 tisíc za den.

Co se týče mobilního malwaru, tak 99 % bylo zacíleno na operační systém Android, ale nesmíme opomenout ani na jeho největšího konkurenta. Útoky začíná pociťovat i kalifornský Apple a jejich Mac OS X, kde narostl počet útoku oproti minulému roku téměř o třetinu.

Tato zveřejněná data pocházejí z cloudové databáze Kaspersky Security Network, která slouží k telemetrii a k okamžité ochraně ve formě blacklistů a heuristických pravidel vytvořených k ochraně před nejnovějšími hrozbami. Zdroj TZ

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim