reklama

Intel: procesory s 22nm technologií pro rok 2013

Intel: procesory s 22nm technologií pro rok 2013
2012-12-12T11:30:03+01:00
• 12. 12. 2012

Společnost Intel chce pro rok 2013 posílit svojí konkurenceschopnost tím, že chce nasadit nové výrobní postupy, ve kterých plánuje uplatnit své zkušenosti z výroby procesorů pro počítačové systémy. Čipové sady tohoto výrobce nezaznamenaly na trhu se smartphony a tablety takový úspěch, jaký se očekával. Bylo to mimo jiné dáno i tím, že mobilní procesory pod označením Atom, které se objevily například ve smartphonu Motorola RAZR i, zaostávaly za ARM procesory ve vysoké spotřebě energie, která je pro současné smartphony a tablety klíčovou.

Intel doufá, že svou pozici na poli čipových sad pro mobilní systémy upevní spuštěním výroby procesorů s 22nm technologií. Tyto procesory by měly být založeny na technologii TriGate, která se opírá o zkušenosti z výroby procesorů pro počítačové systémy a používá takzvanou trojrozměrnou tranzistorovou architekturu, která šetří místo a zvyšuje efektivitu. Intel tvrdí, že nová 22nm technologie může přinést až 65% nárůst výkonu ve srovnání s předchozími výrobními technologiemi.

Intel ve své finanční zprávě za Q3 uvedl, že celkové zisky mají klesající tendenci. Na tomto trendu se bezesporu podílí globální pokles prodeje počítačových systémů, ve kterých dominovala právě společnost Intel, co by hlavní dodavatel procesorových jednotek. Co se týče mobilních systémů Android, zde je Intel poměrně novým hráčem, nicméně dá se očekávat, že se bude chtít srovnat s konkurenční ARM architekturou a tvořit tak protiváhu ve výrobě procesorových jednotek pro mobilní systémy.

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim