reklama

Hangout Mobilně 7: LTE v Česku a vše kolem něj

Hangout Mobilně 7: LTE v Česku a vše kolem něj
2012-12-09T11:30:47+01:00
• 9. 12. 2012

Včera proběhl již tradičně další Hangout Mobilně. Tentokrát jsme se věnovali sítím čtvrté generace – LTE. Naším hostem byl Radek Zajíc, odborník na mobilních sítě.

A jaká témata se řešila? Nejdříve jsme se vrhli na pokrytí – dokáže LTE nahradit 3G síťě, je lepší a stabilnější? Kolik jeden takový vysílač může stát? Jak je to s kapacitou sítě? Později na řadu přišel také čtvrtý mobilní operátor, který ještě neexistuje, ale my jsme už odvážně o neznámém nováčkovi mluvili jako o Air Mobile. Co je potřeba udělat, aby skupina PPF mohla rozproudit jinak klidně vody Českého trhu? Potřebují vůbec kmitočty v pásmu 800 MHz, nebo je to jen všeobecný omyl?

Radej Zajíc otestoval LTE síť společnosti T-Mobile v Mladé Boleslavi a o své poznatky se s námi podělil nejen v hangoutu. Jeho postřehy si můžete také přečíst v článku Vyzkoušeli jsme LTE v Mladé Boleslavi, je to fičák!

V hangoutu se také mluví o prioritách pokrývání v rámci okresů ČR. Okresy vyznačené růžově budou muset být pokryty nejdříve a za každý růžový okres bude mít poskytovatel právo pokrýt jeden zelený. Mapa byla převzata z GSMweb.cz.

reklama
reklama

Android programátor, co se zajímá o nejrůznější mobilní technologie a sítě.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim