reklama

Caesar III na Androidu pomocĂ­ Winulatoru

Caesar III na Androidu pomocĂ­ Winulatoru
2012-12-13T11:30:52+02:00
• 13. 12. 2012
1

Nedávno jsem se trochu rozepsal ohledně novinky, která se jmenuje Winulator. Jedná se o trochu zvláštní způsob, jak přinést starší hry z dob Windows 95 a 98 na Android. Nyní se sám tvůrce pochlubil první funkční verzí Winulatoru, který zamířil také do Play Storu.

Dnešní zpráva není jen informativní. Byl zveřejněn návod na to, jak přinést hru Ceasar III do svého smartphonu s Androidem. Nejedná se sice o přívětivý postup, ale není ani složitý. V první řadě budete potřebovat nainstalovat hru na svůj počítač s jakýmkoliv systémem Windows (novějším). Ceaser III je k dispozici ke stažení zdarma zde. Nemusíte se bát, že porušujete nějakou licenci, hra je zdarma.

Následně ji nainstalujte do jakékoliv složky na svém PC. Nyní si musíte stáhnout Winulator Converter, pomocí kterého budeme vytvářet verzi pro Android. Zde budete také potřebovat Microsoft .NET 4 framework. Opět je jedno, kam nainstalujete konvertor.

ZbĂ˝vá staĹľenĂ­ poslednĂ­ho souboru, kterĂ˝m je profil pro tuto hru. TĂ­m je CaesarIII-winulator-profile-1.zip, kterĂ˝ musĂ­te rozbalit do sloĹľky, kde se nacházĂ­ instalace hry. NynĂ­ staÄŤĂ­ spustit konvertor, a to konkrĂ©tnÄ› WCH.exe a najĂ­t profil CaesarIII.winulator-profile. Pak nastartujete konverzi, která bude nÄ›jakou dobu trvat.. Po skonÄŤenĂ­ najdete ve sloĹľce hry soubor, kterĂ˝ bude obsahovat text ‚.arm7.wbin‘.

TĂ­m je jedna část za námi, ale nynĂ­ musĂ­te pĹ™enĂ©st dotyÄŤnĂ˝ soubor do svĂ©ho mobilu. ZbĂ˝vá poslednĂ­ záleĹľitost – musĂ­te si Winulator nainstalovat do smartphonu z odkazu nĂ­Ĺľe.

logo-app Winulator-beta Dan Aloni software Zdarma ANDROID

Spusťte Winulator a vyhledejte soubor se hrou, kterou jste si uložili do mobilu. Nyní si můžete vyzkoušet hraní opravdu starší hry na svém smartphonu. Sám tvůrce vytvořil i menší video návod, takže se na něj můžete podívat.

Jedná se o první veřejnou beta verzi, takže se mohou vyskytnout nějaké problémy. Ovšem autor avizuje, že neusne na vavřínech a již brzy se máme těšit na další novinky. Výsledné hraní vypadá následovně.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lukáš Václavíček

16. 5. 2016, 13:14

ZdravĂ­m,

vše provedeno podle návodu, ale winulator v mobilu mi nic nenajde.
Spustím winulator -> kliknu na ikonu klíče a dám scan SD card for programs -> nalezeno 0 programů a to samé u druhé možnosti scan a specified path for programs.

Budu vděčný za radu.
Předem děkuji.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim