reklama

Flipboard získal podporu pro tablety

Flipboard získal podporu pro tablety
2012-12-21T07:52:30+01:00
• 21. 12. 2012

Aplikace Flipboard je známá především z platformy iOS, ale nakonec se během léta dostala na androidí zařízení. Dá se říct, že se kolem ní vytvořil povyk, jelikož se jedná o tak trochu jinou čtečku obsahu z webů a jiných zdrojů.

Zásadní funkcionalitou je možnost napojení na Google Plus, což nemá zrovna moc dalších aplikací. Dokonce můžete přímo posílat zprávy (statusy) do této sítě. Prakticky od začátku byla aplikace určena jen pro mobily a chyběla jí verze pro tablety. To aspoň platilo do včerejška. Nyní nově podporuje tablety od velikosti displeje 7 palců až po 10palcové. Pokud to převedeme na rozlišení, tak podporuje displeje již od 1024 x 600 pixelů.

Nové rozložení s sebou přináší i změnu ovládání celé aplikace. Dříve jsme byli zvyklí na procházení obsahu šoupáním prstu shora dolů nebo naopak. Na tabletech je nyní ovládání přesunuto do horizontálního šoupání.

Novinkou je i animace na úvodní straně, kde se pohybuje obrázek na pozadí. Samozřejmě se aplikace dá využívat i horizontálně, což ocení převážně majitelé větších tabletů. Celkově jsem zaznamenal i zvýšení rychlosti v ovládání. Ačkoliv se jedná o celkem malý update, tak dost razantně mění požitek z této aplikace.

Fliboard ve starším dílu pořadu Android Apps

logo-app Flipboard: Your News Magazine Flipboard Zdarma ANDROID
reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim