reklama

Dvě tabletové novinky od Asusu na CES 2013

Dvě tabletové novinky od Asusu na CES 2013
2012-12-22T10:12:01+02:00
• 22. 12. 2012

Asus zaznamenal významný úspěch s Nexusem 7, který je vyráběn pro Google. Především se jedná o jedno z prvních zařízení, které nabídlo dostatečný výkon, HD displej a příjemnou cenovku. V tuto chvíli existují tři varianty, pokud nepočítáme bílou verzi. Jak se zdá, tak Asus má asi dostatek výrobní kapacity na to, aby příští rok přinesl na trh podobné tablety s rozměrem 7 palců.

První z nich nese zatím označení ME172V. Ten bude vybaven sedmipalcovým displejem, ale nečekejte HD rozlišení. Tentokrát došlo ke snížení a najdete u něj 1024 x 600 pixelů. Základní model bude disponovat 16GB vnitřním úložištěm a 1 GB RAM. Bohužel budete marně čekat na Tegru, jelikož se Asus rozhodl k velmi levnému procesoru. Taktovací frekvence je 1 GHz a skrývá v sobě jedno jádro Cortex-A9. Grafiku bude zajišťovat notoricky známá Mali-400.

V základní výbavě nesmí chybět Android Jelly Bean ve verzi 4.1 a 1MPx přední kamera. V tuto chvíli přijímá jeden ruský eshop předobjednávky, díky čemuž známe cenu, která byla určena na 226 dolarů. Bohužel je poměrně vysoká oproti Nexusu 7, ale lze předpokládat, že u tohoto modelu se Asus bude snažit vydělat a lámat cenové rekordy.

Další model bude znám jako ME371MG, který je taktéž sedmipalcového rozměru, ale tentokrát bude disponovat již HD rozlišením. Operační systém bude Android 4.1 Jelly Bean, který bude moci využívat 1 GB RAM. V základním modelu najdete 16GB interní úložiště, ale nevíme, jestli bude vybaven microSD slotem na rozšiřující karty.

Tentokrát budete opět marně hledat Tegru, ale na druhou stranu bude disponovat procesorem od Intelu. Konkrétně se jedná o Intel Atom Z2420 s taktem 1,2 GHz. Prozatím se ví o modelu s WiFi a 3G. Na zadní straně bude vybaven kamerou s hodnotou 3 MPx. Tento konkrétní model by neměl překročit hranici 250 dolarů.

Mají vůbec šanci na úspěch? Není Nexus 7 silný konkurent? Celkem mě udivuje, že se do těchto modelů Asus pouští, ale zjevně má vše vypočítané. Rozhodně Intel model nabízí celkem dobré parametry.

Zdroj: unwiredview.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat