reklama

Baidu Cloud Phone bude představen již dnes

Baidu Cloud Phone bude představen již dnes
2012-12-21T10:30:12+01:00
• 21. 12. 2012

Čínský vyhledávací gigant Baidu v těchto dnech dokončuje veškeré práce a připravuje představení svého prvního chytrého zařízení, které je doposud známo pod názvem Baidu Cloud Phone. Jeho konkrétní podobu bychom podle posledních informací měli znát již dnes, čili 21. prosince, a to prostřednictvím speciální on-line konference.

O co přesně půjde u Baidu Cloud Phone? Celý chytrý telefon vzniká pod hlavičkou spolupráce mezi Baidu, China Telecom a jedním nejmenovaným výrobcem hardwaru. V prvních dvou případech se jedná o jedny z největších čínských firem. Baidu si dovoluje toto zařízení označovat jako 100% internetový telefon a údajně bude velmi odlišný od klasických smartphonů, což může naznačovat mnoho, ale předbíhat je momentálně zbytečné.

Co se týče operačního systému, tak v něm nenajdete žádný z aktuálně dostupných na mobilním trhu, ale poběží na vlastním s názvem Baidu, jehož základ vychází z Androidu od Googlu. Hardwarová stránka nabídne uživatelům 4,5palcový displej s rozlišením 540 × 960 a bude poháněn dvoujádrovým procesorem o frekvenci 1,2 GHz. Telefon přijde na trh v bílé, červené a černé barevné variantě.

Žádné další bližší informace, jako je jeho cena nebo dostupnost, nejsou známy, a tak si budeme muset nejspíše počkat do pátku, kdy spatří světlo světa. Čína se tedy dočká dalšího nového konkurenčního operačního systému. Má šanci na úspěch v přesyceném domácím trhu chytrých telefonů běžící většinou na Androidu? Vzhledem k silné pozici Baidu na poli vyhledávání může existovat nějaká reálná šance na úspěch.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim