reklama

Baidu Cloud Phone bude představen již dnes

Baidu Cloud Phone bude představen již dnes
2012-12-21T10:30:12+02:00
• 21. 12. 2012

Čínský vyhledávací gigant Baidu v těchto dnech dokončuje veškeré práce a připravuje představení svého prvního chytrého zařízení, které je doposud známo pod názvem Baidu Cloud Phone. Jeho konkrétní podobu bychom podle posledních informací měli znát již dnes, čili 21. prosince, a to prostřednictvím speciální on-line konference.

O co přesně půjde u Baidu Cloud Phone? Celý chytrý telefon vzniká pod hlavičkou spolupráce mezi Baidu, China Telecom a jedním nejmenovaným výrobcem hardwaru. V prvních dvou případech se jedná o jedny z největších čínských firem. Baidu si dovoluje toto zařízení označovat jako 100% internetový telefon a údajně bude velmi odlišný od klasických smartphonů, což může naznačovat mnoho, ale předbíhat je momentálně zbytečné.

Co se týče operačního systému, tak v něm nenajdete žádný z aktuálně dostupných na mobilním trhu, ale poběží na vlastním s názvem Baidu, jehož základ vychází z Androidu od Googlu. Hardwarová stránka nabídne uživatelům 4,5palcový displej s rozlišením 540 × 960 a bude poháněn dvoujádrovým procesorem o frekvenci 1,2 GHz. Telefon přijde na trh v bílé, červené a černé barevné variantě.

Žádné další bližší informace, jako je jeho cena nebo dostupnost, nejsou známy, a tak si budeme muset nejspíše počkat do pátku, kdy spatří světlo světa. Čína se tedy dočká dalšího nového konkurenčního operačního systému. Má šanci na úspěch v přesyceném domácím trhu chytrých telefonů běžící většinou na Androidu? Vzhledem k silné pozici Baidu na poli vyhledávání může existovat nějaká reálná šance na úspěch.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim