reklama

Vuzix M100: První konkurent pro Google Glass

Vuzix M100: První konkurent pro Google Glass
2012-11-14T09:30:25+02:00
• 14. 11. 2012

Doba rozšířené reality se zřejmě pomalu, ale jistě přibližuje. První koncept chytrých brýlí už delší dobu Google realizuje do podoby, ve které by se měly jednou objevit na trhu. Jenže společnost Vuzix využila dlouhého vývoje a ve své nejnovější nabídce již představují první chytré brýle. Ty mají být přímým konkurentem Google Glass, proto si uveďme první známé informace.

Chytré brýle s označením M100 poběží na Androidu ve verzi Ice Cream Sandwich. Zařízení můžete spárovat pomocí Bluetooth nebo Wi-Fi. Samozřejmostí je podpora aplikací s rozšířenou realitou a WQVGA displej s projektorem přímo do oka a rozlišením zhruba 432 x 240.

Přední kamerka bude schopna natáčet video v rozlišení 720p a následně ho může uložit na 4GB uživatelskou paměť. Celé zařízení bude poháněno procesorem o frekvenci 1 GHz. Životnost baterie se odvíjí od celkového využití fotoaparátu a displeje, nicméně jako pouhé hands-free vydrží 8 hodin.

Společnost Vuzix má v plánu vyrazit s modelem M100 mezi zájemce už začátkem příštího roku. Jestliže vás zajímá cena, tak developerský balíček bude obsahovat samotné zařízení, a vyjde na 999 dolarů (tj. v přepočtu 19 994 Kč). Pokud byste měli o tyto brýle budoucnosti zájem, můžete ho projevit prostřednictvím těchto webových stránek.

Zdroj: androidcentral.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat