reklama

Texas Instruments začal ustupovat z bitevního pole

Texas Instruments začal ustupovat z bitevního pole
2012-11-15T08:30:18+01:00
• 15. 11. 2012
2

Kromě patentových válek mezi výrobci a boje o zákazníky existuje neuvěřitelná rivalita mezi výrobci procesorů. Konkrétně mohu říct, že v současnosti vládne Qualcomm, za kterým je Samsung a Nvidia. Existuje ještě větší množství dodavatelů, kteří se perou o zbytky trhu se smartphony a tablety.

Před nějakou dobou Texas Instruments ohlásil, že ustupuje a již se nadále nebude podílet na výrobě procesorů pro mobilní průmysl. Jeho SoC najdete třeba v Galaxy Nexusu. Poměrně nadějná firma se rozhodla k tomuto závažnému kroku a nehodlá riskovat finančně vyčerpávající rivalitu s ostatními. V tuto chvíli již propouští 1 700 zaměstnanců a můžeme očekávat ještě větší škrty.

Bohužel toto rozhodnutí není levné a přijde společnost na 325 miliónů dolarů. Vedení tím ale sleduje, že v následujícím roce 2013 uspoří 450 miliónů dolarů. Je tu ovšem jeden velký otazník nad platformou OMAP. Ta se měla původně objevit s tabletech s Windows RT, ale nyní je jasné, že takový tablet nikdy nevznikne.

Nedávné zprávy o tom, že by Amazon mohl jevit zájem o část firmy TI, se zatím nepotvrdily a čeká se, jestli vůbec k něčemu dojde. Je docela možné, že celou technologickou základnu nakonec odkoupí dřívější rival a začlení ji do svého portfólia. Jedná se samozřejmě o zvěsti, ale možným zájemcem by mohl být právě Samsung. V tuto chvíli mohu pouze konstatovat, že budoucnost je nejasná. Kdo by měl spolknout platformu OMAP?

Zdroje: ubergizmo.com, slashgear.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Martin Stibor

16. 11. 2012, 14:58

Buďto Intel nebo SONY.

No, možná by to mohl být i Intel.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim