Microsoft čelí žalobě ze strany zákazníka kvůli Surface RT

Microsoft čelí žalobě ze strany zákazníka kvůli Surface RT
2012-11-15T09:17:21+02:00
• 15. 11. 2012
2

Tato novinka z Redmondu si prošla zahřívacím kolem a prvotní problémy zatím ustála. Samotná čísla z prodejnosti nejsou nikterak velká, ale teprve se blíží vánoční nákupní horečka. Bohužel nyní v Seattlu čelí žalobě. Pokud čekáte spor kolem nějakého patentu, tak vás zklameme. Nespokojeným je nyní zákazník, který se chce soudit s Microsoftem za klamavou reklamu.

Nedávno jsme vás informovali o tom, že velikost úložného místa není taková, jakou Microsoft uvádí. Respektive je, ale většinu zabírá systém a nástroje pro obnovu. Jen pro připomenutí uvedu, že 32GB verze vám nabídne jen 16 GBa 64GB má k dispozici 46 GB volného místa, které může vlastník využít. To se také stalo jádrem sporu.  Žalobu podal Andrew Sokoloski, který je navíc právníkem. Nelíbí se mu klamavá reklama a rozhodně to jen tak nenechá.

 

Microsoft uvedl na svých stránkách, jak je to ve skutečnosti s volným prostorem již 5. listopadu. Andrew si zakoupil Surface 7. listopadu a prozatím Microsoft a někteří experti tvrdí, že informace byly poskytnuty. To se zdá logické, ale je tu jeden háček. Redmondská společnost uvádí vše na pravou míru na svých webových stránkách a o to se taky opírá žaloba. Informace totiž nejsou lehce dostupné a v reklamě se uvádí jiná čísla.

Zatím je těžké předvídat jakýkoliv výsledek sporu, jelikož  v USA je všechno možné. Pokud by Andrew uspěl v žalobě, přivodil by Microsoftu nemalé potíže. Hlavně z toho důvodu, že americký trh je dosti stěžejní a musel by změnit nejen reklamu, ale i balení a další záležitosti kolem prodeje.

Zdroj: slashgear.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Typl bych si, že si to přečetl a tak letěl do storu a jeden si koupil, aby na tom vydělal

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat